Президент України Володимир Зеленський заявив на пресконференції із президентом Литви Гітанасом Науседою, що очікує від зустрічі з президентом США Джо Байденом конкретики та співробітництва у сферах безпеки, оборони та економіки. Про це повідомляє «Європейська правда».
Зеленський зазначив: "Чого ми (українська держава – ред.) очікуємо від зустрічі з президентом США? Конкретики, розуміння, питання: оборони, безпеку, економіка. За всіма трьома напрямками, я вважаю, ми повинні розуміти, як ми можемо співпрацювати, де дійсно США нас будуть підтримувати. Сьогодні ми відчуваємо двопартійну підтримку і ми вдячні Сполученим Штатам"
Раніше повідомлялося, що глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив про те, що візит українського президента США запланований на кінець липня.
7 червня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським у червні запросив останнього відвідати Вашингтон у липні. Розмова відбулася перед першою зустріччю Байдена та Путіна у Женеві 16 червня.
Нагадаємо, Україну не запросили на саміт НАТО, який відбувся 14 червня в Брюсселі.
Ця ситуація сталося через те, що у Вашингтоні - і в Білому домі, і в Раді нацбезпеки, і в Державному департаменті - вкрай негативно сприйняли спотворення змісту розмови Володимира Зеленського і Джо Байдена в повідомленні на сайті президента України.
Як зазначало раніше ZN.UA, важливі для України рішення в адміністрації Байдена приймалися на основі міксу двох підходів — добре відомого на Заході «не провокувати Путіна» і досить нового — «не засмучувати Німеччину».
Як Україна, так і США хоче говорити про безпеку, але кожен з них по-різному її розуміє. Україна розповідає про безпеку в Донбасі, в той час як США вважає, що нашій країні загрожує не лише Росія, але й корупція, що руйнує країну зсередини.
Після зустрічей у Вашингтоні складається враження, що питання інтеграції України в НАТО для американських десижнмейкерів не існує. Є питання реформування сектора безпеки та оборони. Є питання двостороннього безпекового і військового співробітництва. Подекуди є навіть готовність обговорювати запропоновану Україною угоду про безпекове та оборонне співробітництво — хоч і з певними застереженнями до слова «угода», вихолощеним змістом і, звісно ж, без жодних безпекових гарантій і навіть запевнень.
Що потрібно врахувати ОПУ перед зустріччю Володимира Зеленського та Джо Байдена, читайте в статті Альони Гетьманчук «Підходи Байдена до України: «не провокувати Путіна» і «не засмучувати Німеччину».