UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський не виключає можливість розміщення французьких військ в Україні

Однак, за словами президента, до цього потрібно розуміти, коли Україна буде в НАТО.

Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) та президент Франції Еммануель Макрон (праворуч)

Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) та президент Франції Еммануель Макрон (праворуч)

Поки Україна не вступила в НАТО, вона можемо подумати та попрацювати над пропозицією президента Франції Еммануеля Макрона про відправку на українську територію частини своїх військ. Про це заявив президент Володимир Зеленський кореспонденту «Інтерфакс-Україна».

«І, скажу вам відверто, ми можемо подумати і попрацювати над позицією Еммануеля. Пам'ятаєте, він пропонував, щоб якась частина військ тієї чи іншої країни була присутня на якихось територіях України, які гарантували б безпеку, доки Україна не в НАТО», – заявив Зеленський.

Водночас він наголосив, що до цього необхідно мати чітке розуміння, коли Україну візьмуть до ЄС та НАТО.

Читайте також: Шольц відкинув можливість розміщення німецьких військових на території України

Раніше повідомлялося, що не лише Франція, а й Велика Британія обговорюють можливість відправки на лінію розмежування в Україну військ своїх країн для гарантування безпеки в разі досягнення на переговорах режиму припинення вогню. Співрозмовник «Радіо Свобода» наголосив, що наразі такі розмови ведуться лише в окремих столицях, а не на рівні НАТО.

Водночас сам Еммануель Макрон ще у травні 2024 року зазначав, що Франція думала б про відправку військ в Україну, якби Росія прорвала оборону ЗСУ, а Київ дав відповідний запит.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відправив листа країнам-членам НАТО щодо потенційного запрошення України в Альянс, в якому озвучив вже не нові аргументи Києва: запрошення протидіятиме російському шантажу та позбавить Кремль ілюзій, що він може не допустити членства нашої країни, а також дозволить зупинити ерозію ключових принципів ядерного нерозповсюдження й відновити довіру до ядерного роззброєння. І деякі оглядачі, ознайомившись із листом, вирішили, що Київ переглядає свою політику та офіційно відмовляється від гарантій, що замінюють членство в НАТО. Однак, як пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у статті для ZN.UA «Не моргнути першими. Чи доб’ється Україна запрошення до НАТО», для Української держави неприйнятні гарантії безпеки, які виходять із неможливості вступу до НАТО.