UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський наполягає на виключенні Росії з усіх міжнародних організацій

РФ не має права володіти ядерною зброєю і має бути ізольованою від цивілізованого світу. 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Росію слід  ізолювати від цивілізованого світу. Про це він заявив у своєму виступі на засідання Радбезу ООН 27 вересня.

Зеленський навів п'ять фактів порушення Росією міжнародного правопорядку і права.

Першеігнорування РФ заклику МАГАТЕ до негайної деокупації Запорізької атомної станції, що вкотре доводить свідоме бажання утримувати світ на межі радіаційної катастрофи.

Друге – це ядерний шантаж. Росія вустами своїх посадовців та пропагандистів ледь не щодня погрожує застосуванням ядерної зброї.

«Це доводить, що Росія не має права володіти ядерною зброєю, оскільки не здатна гарантувати безпеку світу навіть від погроз застосування ядерної зброї», — наголосив президент.

Третє – у відповідь на представлення минулого тижня української формули миру Росія оголосила мобілізацію. При цьому РФ здійснює відверто геноцидну політику, адже мобілізує передусім представників корінних народів — як на території Кавказу чи Сибіру, так і у захопленому нею в 2014 році Криму.

Четвертий пункт – на очах у всього світу Росія проводить відвертий фарс під назвою «референдум» на окупованій території України, де людей під дулами автоматів змушують заповнювати якісь папірці для телекартинки, а цифри нібито результатів намальовані заздалегідь.

Пʼятеанексія захоплених територій: найбільш брутальне порушення Статуту ООН.

За словами Зеленського, після всього цього Росія не може залишатись постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето.

«Росія має бути виключена з усіх міжнародних організацій. Якщо таке виключення ускладнено процедурно, її участь має бути призупинена», — підкреслив він.

Як повідомлялось, США хочуть змінити правила використання вето в Радбезі ООН через агресію Росії проти України.

Емманюель Макрон під час виступу на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку закликав колег обмежити право вето щодо масових злочинів та ввести у Раду Безпеки нових постійних членів. 

Приєдналася до ініціативи і Туреччина, яка запропонувала скасувати право вето для п’яти постійних членів організації і приймати рішення більшістю голосів.

Скасування одноголосного принципу прийняття зовнішньополітичних рішень обговорюють також в ЄС.