UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський: Є ризики, що Байден буде обговорювати з Путіним важливі для України питання за межами узгоджених з Києвом позицій

Небезпеку становить також ймовірне скасування санкцій проти "Північного потоку-2". 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що зустріч президент США Джо Байдена та глави Кремля Владіміра Путіна може становити для України певні ризики. Про них він розповів під час великої пресконференції у Києві. 

Одна з основних загроз - що Байден буде обговорювати з Путіним важливі для України питання за межами узгоджених з Києвом позицій.

Крім цього, до загроз також можна віднести скасування американських санкцій проти будівництва газопроводу "Північний потік-2". Це важливо, адже стосується енергетичної безпеки не лише України, але й усієї Європи. 

"Я вважаю, що це буде програш США. Я вважаю, що це буде програш особистий президента Байдена. Я це говорю відкрито, відверто. Це буде серйозна геополітична перемога Російської Федерації і новий перерозподіл сил і впливу", - переконаний президент. 

За словами Зеленського, думки міжнародних партнерів щодо цього різняться, це ж стосується й думок в Сенаті. 

"Це серйозна гра. Це не просто про енергетичну безпеку. На таке можуть піти США, якщо вони розмінюються на щось дуже серйозне, і мене бентежить ця ситуація", - зауважив Зеленський. 

Читайте також: ОП: Зустріч Байдена та Зеленського може відбутися вже наступного місяця

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2 " і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

У червні Джо Байден відвідає три саміту в Європі: саміт лідерів G7 у  Корнволлі, а також саміт США-ЄС і саміт НАТО в Брюсселі.

Під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним 13 квітня Байден запропонував йому зустрітися на нейтральній території.

15 квітня Байден ввів проти Росії найпотужніші санкції за сім років за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату «нагородних» бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових. У цей же день США заявили про висилку десяти співробітників з російської дипломатичної місії у Вашингтоні оскільки, у Білому домі вважають, що в особистому складі дипмісії є представники російських спецслужб.