UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський бачить серйозний прогрес у судовій реформі через створення Етичної ради

Президент вважає, що новий орган зможе повернути довіру українців до судової системи.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що йому вдалось досягти важливих змін у судовій реформі, а формування чинної Етичної ради поверне довіру українців до судової системи.

«Я сподіваюся, що Етична рада розпочне свою роботу якнайшвидше. Попри значний спротив, нам вдалося розпочати найважливіший етап ініційованих мною змін у судовій системі. Формування доброчесних Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України допоможе відновити довіру українців до судової влади й забезпечити подальше очищення системи», – йдеться в офіційній заяві президента Зеленського.

Склад Етичної ради, завданням якої є встановлення відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, був сформований за так званим «варіантом Б», коли ніхто з посадових осіб Вищої Ради правосуддя не підписав запропонований список кандидатів. Як наслідок Етична рада утворилася автоматично у складі перших трьох прізвищ зі списку міжнародників та перших трьох зі списку Ради суддів.

Таким чином, членами Етичної ради стали:

  1. суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич,
  2. суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун,
  3. суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін,
  4. суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді,
  5. суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер
  6. колишня Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.

Що з одного боку Етична рада вважається створеною, однак через відсутність голови ВРП (є в.о. голови ВРП), комісія починає працювати в умовах продовження конфлікту та відсутності комунікації між ВРП, Радою суддів та міжнародними партнерами та донорськими проєктами.

Читайте також: Хто відповідатиме за очищення Вищої ради правосуддя: кандидати в Етичну раду від РСУ

Нагадаємо, Рада суддів майже два місяці блокувала судову реформу, відмовляючись призначати своїх кандидатів до Етичної ради.

Згодом Конституційний Суд України відкрив провадження за поданням Верховного суду про конституційність реформування Вищої ради правосуддя.