UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський анонсував «кадрові зміни» через стан бомбосховищ України

За словами президента, стан укриттів по країні невтішний.

Президент України Володимир Зеленський анонсував кадрові рішення після розслідування щодо стану бомбосховищ після того, як в Києві троє людей загинули, оскільки не змогли сховатись в укритті, яке виявилось закритим.

Після засідання Ради національної безпеки та оборони у п'ятницю, 23 червня,Зеленський заявив, що на засіданні першочерговим було питання щодо стану бомбосховищ в Україні . Зокрема  міністр внутрішніх справ Ігор Клименко доповідав про ситуацію в країні в цілому, а міністр з питань стратегічних галузей промисловості  Олександр Камишін щодо ситуації із укриттями в Києві.

«Висновки невтішні. Майже по всій країні. Це і Київ, і Запоріжжя, і Харків, і Дніпро, і Конотоп, і Біла Церква, і багато інших міст. Особливо цинічна та ганебна ситуація в тих містах, які мають значний фінансовий ресурс, але, на жаль, – інші пріоритети», - заявив Зеленський та додав що «кадрові рішення будуть».

Зокрема, за словами президента, прокуратура веде понад 400 проваджень для повернення приміщень укриттів, які були незаконно виведені з власності громад.

«Доступні та надійні укриття по всій країні мають бути й будуть пріоритетом для керівників усіх рівнів. Безпека – перший пріоритет», - додав він.

Читайте також: Для укриттів у Києві закуповували овочерізки по 130 тис. грн та електросковорідку за 725 тис. грн

Історія, коли під час ракетного удару в ніч на 1 червня троє людей, серед яких дитина, загинули внаслідок падіння уламків, оскільки укриття було зачиненим, відкрила новий етап у протистоянні ОП та міського голови Києва. Саме на Кличка у Зеленського покладають відповідальність за стан укриттів. Натомість міський голова каже, що облаштуваннями місць прихистку займались голови районних державних адміністрацій у місті Києві, які призначені президентом. 

Як повідомляло ZN.UA, на засіданні могли розглянути і питання звільнення з поста голови Київської міської державної адміністрації мера столиці Віталія Кличка, а також начальника Київської міської військової адміністрації Сергія Попка. Ймовірно, в ОП сподіваються, що обидві посади обійме одна довірена особа президента.

Щоправда наразі за даними ZN.UA, усі потенційні кандидати на об’єднану посаду голови КМВА та КМДА поки відмовились від портфеля. Таким чином, головне завдання Банкової було оперативно знайти людину, яка погодиться сісти одразу у два крісла в Києві та реалізувати план Зеленського зі знищення місцевого самоврядування у столиці України.

Втративши посаду голови КМДА Віталій Кличко, який залишиться мером столиці, втратить також можливість керувати виконавчим органом Київради. Де-факто це означатиме втрату впливу на справи в місті у обраного киянами місцевого самоврядування.