UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заступник держсекретаря США підтримує заяву Йованович щодо необхідності звільнення Холодницького

Важливо, щоб інституції в Україні очолювалися людьми, які віддані принципам відкритості та підзвітності, зазначив Гейл.

Антикорупційні органи мають очолювати люди, віддані принципам відкритості, підзвітності та ефективного управління, заявив на прес-конференції в Києві заступник держсекретаря США з політичних питань Девід Гейл. За його словами, Вашингтон підтримує заяву свого посла Марі Йованович стосовно керівника САП Назара Холодницького.

"Ми хочемо того ж, що й український народ, як це було висловлено під час Революції Гідності. Український народ тоді заявив – і я думаю й зараз це актуально – що вони хочуть мати вибір на користь відкритості, підзвітності та сучасного ефективного управління. Дуже важливо, щоб інституції в Україні очолювалися людьми, які віддані цим принципам. Особливо ті, які й були створені для того, щоб стежити за тим, щоб цих принципів дотримувалися", - сказав Гейл, відповідаючи на питання про можливе втручання США у справи України у заяві Йованович.

Нагадаємо, що посол США в Україні заявила про доцільність змінити керівника САП, оскільки того, "хто був спійманий під час надання консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності за звинуваченням у корупції, не можна довірити вести ці справи".

Своєю чергою сам Холодницький відмовився коментувати її слова, додавши, що не дасть можливості "обливати брудом" САП.

20 березня минулого року на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови САП виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

26 липня КДКП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення.

Посольство США в Україні, прокоментувавши рішення КДКП, натякнуло на те, що глава САП має сам піти у відставку.