UA / RU
Підтримати ZN.ua

Засідання ТКГ: Кравчук запропонував виробити новий документ для просування переговорів по Донбасу

Документ повинні будуть ухвалити лідери країн Нормандського формату

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук на засіданні 21 січня виступив з пропозицією виробити і представити єдиний документ, до якого увійдуть кращі пропозиції і підходи, напрацьовані політичними радниками.

Як повідомляється в Telegram української делегації в ТКГ, даний документ буде прийнятий лідерами держав Нормандського формату і він буде є головним орієнтиром для подальшої роботи ТКГ.

На думку Кравчука, якщо до процесу консультацій підійти з цієї позиції, то ТКГ отримає всі шанси перейти до більш конструктивних кроків з виконання рішень, прийнятих в рамках комплексу домовленостей, починаючи з 2014 року.

Також російській стороні нагадали чіткі рамки щодо порядку і практики проведення консультацій.

«Зокрема, уповноваженими представниками в ТКГ є тільки ті особи, які призначені главами держав-сторін конфлікту України і РФ (Кравчук і Б. Гризлов), інші члени офіційних делегацій обох країн і уповноважені представники ОБСЄ. Інші особи можуть брати участь тільки в якості консультантів і експертів з окремих питань, не більше», - йдеться в повідомленні української делегації.

Також українська сторона в черговий раз запропонувала російській стороні розблокувати процес повернення взаємно утримуваних в зв'язку з конфліктом осіб, який відповідно до попередніх домовленостей не має припинятися ні за яких умов.

Читайте також: ТКГ: Повернення окупованого Донбасу військовим шляхом поки не розглядають

Нагадаємо, раніше член української делегації Денис Казанський розповів, що вперше в засіданні ТКГ взяв участь заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, який раніше брав участь тільки в переговорах радників глав країн Нормандського формату.

начущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».