UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запобіжний захід для Тупицького обиратимуть 2 квітня

Він дасть змогу судді «переглянути своє ставлення до виконання процесуальних зобов’язань і дотримуватися вимог кримінального процесуального законодавства».

У Києві Печерський районний суд розглядатиме обрання запобіжного заходу для Олександра Тупицького 2 квітня. Про це виданню "Інтерфакс Україна" розповів прессекретар райсуду Віталій Чергавий. 

«На 2 квітня 10 годину призначено розгляд клопотання, в якому вказане це прізвище», — сказав Чергавий. 

Слідство просить для Тупицького оголосити заставу розміром в 45,2 тисячі гривень з призначенням особистих зобов’язань, уточнили в ОГП.  Прокурори також можуть клопотати про посилення запобіжного заходу, якщо Тупицький буде перешкоджати розслідуванню та ігнорувати статус підозрюваного. 

Запобіжний захід, повідомили в ОГП, дасть змогу Тупицькому «переглянути своє ставлення до виконання процесуальних зобов’язань і дотримуватися вимог кримінального процесуального законодавства».

«Якщо цього не відбудеться, і перешкоджання кримінальному провадженню з його боку буде тривати, не виключаємо, що в подальшому будемо звертатися до суду з клопотанням про застосування більш суворої міри запобіжного заходу», — пояснили в Офісі генпрокурора.

Читайте також: Голова НАЗК склав черговий адмінпротокол щодо Тупицького

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

30 грудня набув чинності закон “Про запобігання корупції"щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції". Документ дозволив відновити повноцінну роботу НАЗК, яка фактично була заблокована рішенням КСУ. Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які допустили його автори.

При цьому Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування проти Тупицького за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради. За даними слідства, відсторонений очільник КСУ, ймовірно, скоїв діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.