Ще 10 днів тому представники партій президента Петра Порошенка і прем'єра-міністра Арсенія Яценюка запропонували кандидатуру 3 на роль голови нового українського уряду технократів.
Як кажуть джерела, обидві сили пообіцяли свою підтримку в парламенті і свободу від стороннього втручання. Але минулого тижня переговори зайшли в глухий кут. І тепер Яценюк і Порошенко більше схиляються до альтернативного плану, згідно з яким прем'єром може стати нинішній голова Верховної Ради Володимир Гройсман.
Про це сьогодні пише видання Financial Times з посиланням на джерела в Києві, додаючи, що кандидатуру Яресько поки не відкинули остаточно. Інвестори і міжнародні партнери України хотіли б, щоб саме вона очолила новий технократичний уряд, оскільки вбачають в цьому гарантю продовження структурних реформ і рішучих заходів для боротьби з корупцією.
У Кабміна на чолі з Гройсманом значно менше шансів бути вільним від впливу інтересів з боку олігархів і президента Порошенка, оскільки він входить до його наближеного кола. Яресько, вірогідно, відмовиться працювати в уряді Гройсмана. І це може остаточно покласти край підтримці іноземних кредиторів, таких як МВФ.
Третій сценарій - це дострокові вибори. Але і Порошенко, і Яценюк, боячись програшу, намагаються уникнути їх. До того ж, за таким сценарієм проведення реформ в Україні доведться надовго відкласти, оскільки потрібно буде шукати вихід з політичної кризи. США як найбільший міжнародний партнер України теж закликають вирішити проблему без дострокових виборів. Але, як пише Financial Times, деякі дипломати у Вашингтоні бояться, що призначення Яреська на посаду прем'єр-міністра підіграє російській пропаганді, яка змальовує Україну в якості "американської маріонетки".
Нагадаємо, що ЗМІ повідомили про згоду Яресько очолити Кабмінпісля відставки Яценюка.
На сьогодні найближче оточення президента Петра Порошенка і самого прем'єра продовжує "умовляти" Яценюка піти у відставку добровільно. Джерела DT.UA в АП і в Кабміні станом на 26 лютого повідомляли, що Яценюком рішення про відставку поки не прийнято.
У той же час, протягом минулого тижня велися переговори з Яресько, в результаті чого вона все-таки попередньо погодилася очолити Кабмін, висунувши певні умови.
Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада не змогла відправити у відставку уряд Яценюка. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним.
Раніше джерела DT.UA в Адміністрації президента і в Кабінеті міністрів не підтвердили інформацію про те, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прийняв рішення піти у відставку.
"Цей варіант вирішення кризи - на переговорному столі, як і ряд інших. Однак це не означає, що він вже узгоджений і прийнятий. Ця опція була і залишається опцією зараз", - заявило високопоставлене джерело в АП.
"Просто комусь хочеться видати бажане за дійсне", - додаkj інформоване джерело в оточенні прем'єра.