UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закриття "справи рюкзаків Авакова" проти двох її фігурантів є незрозумілим – НАБУ

Раніше цей самий старший прокурор САП закрив справу проти депутата Довгого.

Рішення про закриття "справи рюкзаків Авакова" проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та колишнього заступника голови МВС Сергія Чеботаря є непослідовним та незрозумілим, наголошують у Національному антикорупційному бюро (НАБУ). Єдиним фігурантом розслідування про корупцію під час закупівлі МВС тактичних рюкзаків залишився підприємець Володимир Литвин.

У Бюро розповіли про те, що ввечері у середу, 11 липня, детективу антикорупційного відомства зателефонував начальник третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Василь Кричун і повідомив про те, що виніс постанову про закриття справи проти Авакова-молодшого та Чеботаря.

Він також висунув версію про те, що кримінальне правопорушення було вчинене підприємцем Володимиром Литвином одноосібно, оскільки саме його фірма "виграла" тендер на постачання тактичних рюкзаків для МВС.

"Таке рішення САП, на думку детективів НАБУ, є незрозумілим і непослідовним, адже у квітні цього року детективи НАБУ разом із прокурорами САП прийняли рішення про те, що усі докази здобуто та відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення. Після цього на вимогу прокурорів детективи підготували об'ємний реєстр та обвинувальний акт стосовно всіх трьох підозрюваних, які потрібні лише у випадку скерування до суду", - наголошують в антикорупційному відомстві.

Проте у вівторок, 10 липня, у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) з'явилася відмітка прокурора САП про поновлення досудового розслідування у цій справі.

"Майже за місяць до того, 12 червня, детективи НАБУ подали до суду клопотання про обмеження сторони захисту у термінах ознайомлення із матеріалами справи. Прокурор САП це клопотання тоді не підтримав, відтак детективи подали його самостійно. Наразі це клопотання досі не розглянуто", - резюмували в Бюро.

Зазначимо, раніше прокурор САП Василь Кричун закрив кримінальне провадження щодо члена парламентської групи "Воля народу" Олеся Довгого через "вичерпаність можливостей доведення його провини". Довгому закидали виведення близько 100 га земель заказника "Жуків острів" з власності громади Києва, що призвело до до збитків на 82 млн гривень.

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.

Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет. У грудні Солом'янський районний суд Києва повернув йому закордонний паспорт і дозволив зняти з електронний браслет. САП оскаржила відповідне рішення суду.

У лютому минулого року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра, обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.

Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".