UA / RU
Підтримати ZN.ua

Альтернативний законопроєкт про мобілізацію вже на ознайомленні у депутатів. До комітету він потрапив у кінці грудня

Депутатам його направили у перший день нового року.

Новий законопроєкт №10378-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» наприкінці грудня передали на розгляд профільному комітету ВРУ, а 1 січня – на ознайомлення народним депутатам. Про це йдеться на сайті парламенту. Ініціатором законопроєкту є народний депутат з «Євросолідарності» Олексій Гончаренко.

Згідно з порівняльною таблицею, законопроєкт передбачає демобілізацію військових через 18 місяців служби, а також звільнення строковиків через місяць після набрання законом чинності й відстрочку від мобілізації 12 місяців. Крім того, пропонується надати право на звільнення особам з інвалідністю не лише 1 та 2 груп, а й 3 групи. Також серед іншого у документі йдеться про заборону мобілізації осіб з 3 групою інвалідності. 

Передбачена відстрочка від мобілізації чоловіків осіб з інвалідністю. Водночас передбачається відстрочка для здобувачів освіти, які вчаться і здобувають рівень вище за вже здобутий.

Крім того, у Раді зареєстрували ще один альтернативний законопроєкт про мобілізацію №10378-1, ініціатором якого «слуга народу» Георгій Мазурашу. Цей документ також 29 грудня передали на розгляд профільному комітету ВРУ, а 1 січня – на ознайомлення народним депутатам. 

Водночас урядовий законопроект на розгляд комітету та народних депутатів передали 25 грудня.

Читайте також: FT: Мобілізація стала токсичною темою для найвищого керівництва України

За словами, заступниці голови комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, законопроєкт про мобілізацію в оригінальному вигляді не виноситимуть на голосування у парламенті. Зокрема, до нинішнього варіанту законопроєкту є зауваження від омбудсмана. Тому робоча група перед винесенням на голосування працюватиме над компромісним варіантом документа.

Нагадаємо, 25 грудня у ВР було зареєстровано новий законопроєкт про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зіштовхнувся зі шквалом критики від політиків та представників громадськості. Приміром, омбудсман  Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні.