UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закон про медіа маэ зберегти свободу слова в Україні - Разумков

Спікер парламенту вважає, що в документі є нестикування й деякі формулювання викликають питання, тому законопроект буде доопрацьовано.

У п'ятницю, 24 липня, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що "Закон про медіа" зобов'язаний зберегти свободу слова.

Про це спікер парламенту повідомив в телевізійному ефірі каналу "Україна 24".

"Закон про медіа повинен зберегти в першу чергу те, що є великим досягненням України, а це - свобода слова. Це було, це є, і я впевнений, це має зберегтися у майбутньому", - сказав Разумков.

За словами політика у нього, як і в інших народних депутатів, а також представників громадськості та ЗМІ залишилися питання щодо цього законопроекту.

Читайте також: В ЄС закликали Верховну Раду прийняти в першому читанні закон про медіа

"Там є коректні та правильні речі, але є і питання. Незважаючи на те, що він доопрацьований, можливо, треба буде коригувати (законопроект – Ред.)", - зазначив Разумков.

Нагадаємо, пропозиції щодо "модернізації" інформаційної сфери у Верховну Раду надходять регулярно протягом багатьох років, і кожне наступне радикальніше попереднього. Зараз в розробці знаходяться кілька законопроектів, і депутати можуть якісь з них взяти.

Найбільше запитань викликав так званий "закон про дезінформації", який викликав шквал критики з усіх сторін, включаючи світові інституції.

У комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з'явилася заява низки депутатів - членів комітету, які вказали, що їх турбує ряд аспектів цього законопроекту" і запропонували свою допомогу в роботі.

зокрема, депутатів, які, втім, висловили свою думку тільки після того, як на проект закону Мінкульту з усіх боків обрушився шквал критики, стурбувало наступне:

- непропорційне рівень покарань та криміналізація ряду статей діяльності журналістів;

- поява уповноваженого органу за рішенням Кабміну з широким колом можливостей застосування механізмів держави в регулюванні свободи слова;

- розподіл журналістів на тих, хто увійде в пропоновану асоціації і тих, хто не захоче;

- принцип правової визначеності при тлумаченні терміна "дезінформація" та відповідності змісту та обсягу цього терміну сучасним викликам;

- принцип домірності покарання за вчинене правопорушення, в тому числі, залучення занадто широкого кола громадян на яких поширюватиметься діяльність цього закону;

Під заявою підписалися народні депутати Олександр Ткаченко, Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Гео Лерос, Ліза Богуцька, Андрій Боблях і Тетяна Рябуха.

Раніше повідомлялося, що в парламентському комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики розраховують, що Верховна Рада України розгляне законопроект №2693-д "Про медіа" в першому читанні у вересні.