UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закон про дипломатичну службу направлений на підпис президенту

Нового закону чекають усі українські дипломати, переконаний Парубій. Сподівається, що президент його швидко підпише.

Спікер парламенту Андрій Парубій підписав новий закон "Про дипломатичну службу", ухвалений Верховною Радою 5 квітня.

"Дуже знаково, що парламент прийняв цей закон до сторіччя української дипломатичної служби. Впевнений, що він дасть нову зброю для української дипломатії, для відстоювання українських інтересів у всьому світі", - сказав він на засіданні погоджувальної ради парламенту.

Парубій зазначив, що нового закону чекають усі українські дипломати, і висловив надію на те, що президент його швидко підпише.

Як писав у своїй статті для DT.UA Віталій Мартиненко, потреба увалення нового закону "Про дипломатичну службу" назріла давно, оскільки українська дипслужба все ще залишалася пострадянською. Іщ законотворчою ініціативою виступила адміністрація президента, а Петро Порошенко особисто наполягав на позачерговому розгляді цього законопроекту.

Як зазначається в матеріалі, новий закон "Про дипломатичну службу", порівняно з нині чинним, є більш структурованим, чітким в окремих моментах і вносить ряд позитивних змін в роботу дипломатів.

Зокрема, конкретизується можливість контрактної форми проходження дипломатичної служби, що має сприяти її наповненню якісними кадрами, оскільки робить процедуру набору і звільнення дипломатів більш гнучкою. Також чітко визначені спеціальні вимоги до кандидатів на дипломатичні посади, що відрізняють їх від кандидатів на посади державної служби. У новому законі, на відміну від попереднього, велику увагу приділено професійному навчанню дипломатів як в Україні, так і за кордоном. Підвищується рівень соціального захисту дипломатів та членів їх сімей. Тепер і дипломати, і їх дружини або чоловіки підлягають обов'язковому пенсійному страхуванню, і за них сплачується єдиний соціальний внесок.

Детальніше про законі про дипломатичну службу читайте в матеріалі Віталія Мартиненка "Закон на вимогу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".