UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід погіршує ситуацію на Донбасі, постачаючи Україні зброю — Путін

Очевидно, нещодавні навчання НАТО наробили галасу у Кремлі. 

Президент Росії Владімір Путін заявив, що війна на сході України ще не скоро закінчиться. Він продовжує звинувачувати офіційний Київ в невиконанні мінських угод, не згадуючи про те, що саме російські делегації блокують роботу на інших переговорних майданчиках, такий як ТКГ та нормандський формат.

Також господар Кремля звинувачує Захід в тому, то він нібито підштовхує Україну до "демонтажу мінських домовленостей". 

"Україна демонстративно не виконує своїх зобов'язань щодо мінського комплексу заходів, як і домовленостей, досягнутих у нормандському форматі. На словах наші партнери з нормандського "квартету" - ФРН, Франція - не заперечують значення мінських угод", - зауважив Путін, слова якого цитує "Інтерфакс".  

Він також переконує, що Захід винен в тому, що ситуація на Донбасі погіршується, адже до цього призводить саме постачання летальної зброї в Україну. 

"Потрібно враховувати, що західні партнери загострюють ситуацію постачанням Києву летального сучасного озброєння, проведенням провокаційних військових маневрів у Чорному морі – та й не лише у Чорному морі, а й в інших регіонах, близьких до наших кордонів", - заявив президент Росії. 

Тим часом його прессекретар Дмітрій Пєсков продовжує переконувати, що РФ "не становить ні для кого загрози"

Читайте також: Путін змінив стратегію щодо України — The Guardian

За інформацією ZN.UA, влада України звернулася до Сполучених Штатів із проханням про постачання протикорабельних ракет "Гарпун".

Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що не можна виключати того, що російські війська можуть вдертися в Україну, тоді як Європейський Союз відволікається на мігрантів біля свого кордону з Білоруссю.

Загроза вторгнення Росії в Україну велика. На відміну від публічних коментарів української влади, американські партнери "вкрай стурбовані незвичайним переміщенням" російських військ біля кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Проте навіть формально оновлене стратегічне партнерство Києва та Вашингтона не дає відповіді на головне питання. Який? Читайте статтю Тетяни Силіної "Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?".