UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист Сенцова подав позов проти російських ЗМІ

Російські телеканали поширили неправдиву інформацію про теракти ще до винесення вироку по справі Сенцова.

Адвокати українського режисера Олега Сенцова проти російських телеканалів подали в суд позов про захист честі і гідності, розповів адвокат Сенцова Дмитро Дінз в інтерв'ю Радіо Свобода.

"У цьому позові зазначено, що в свій час, коли затримали Сенцова і Кольченко, ЗМІ поширювали прес-реліз ФСБ Росії про те, що була затримана якась терористична група, яка здійснювала терористичні акти. І були вказані конкретні прізвища. ЗМІ підхопили інформацію про те, що є якісь терористи, які здійснювали теракти, і вони винні у вчиненні цих актів. Власне кажучи, про це говорили так, ніби їх вина вже визначена", - сказав адвокат.

Він зазначив, що ще до винесення вироку по справі Сенцова і Кольченко, ЗМІ поширили неправдиву інформацію про теракти.

"Захист Сенцова вважає, що ЗМІ - "Перший канал", НТВ, багато держканалів - вони не мали права поширювати цю інформацію у категоричному сенсі. Мається на увазі, що люди, наприклад, могли поширити інформацію про підозру у скоєнні злочину, але не говорити про їх винність... Виходячи з цього, відповідно, пред'явлені позовні вимоги до основних російських телеканалів", - підкреслив Дінз.

Адвокат також додав, суд за позовом відбудеться 9 вересня.

Читайте також: У Петербурзі відбулася акція на підтримку Сенцова і Кольченка

25 серпня військовий суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Українського режисера визнали винним у створенні терористичного угрупування і підготовці терактів у Криму. Активіста Олександра Кольченко визнали винним в участі у терористичному співтоваристві, співучасть у теракті і засудили до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Варто відзначити, що звинувачення грунтувалися, головним чином, на свідченнях двох свідків.Перший, Геннадій Афанасьєв, в суді відмовився від обвинувальних показань у справі Сенцова і заявив про тортури ФСБ. Інший ключовий свідок, Олексій Чирній, від попередніх свідчень не відмовився, однак додаткові показання давати не схотів.

Після винесення вироку в містах Росії, Польщі та України відбулися акції протесту, а світові ЗМІ відзначали, що вирок Сенцову занадто жорсткий навіть за російськими мірками, так як по-перше – кінорежисер – громадянин іншої країни і його заарештували на території, яку весь світ вважає українською, а не російською. По-друге, він став терористом в очах Росії через символічне звинувачення у намірах підірвати пам'ятник Леніну, який фактично уособлює російську державу.