Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» заявив посол Франції в Україні Жак Фор.
«Було багато заяв про наміри реформувати. За деякі законопроекти в цьому напрямку вже проголосовали (наприклад, в липні минулого року був прийнятий закон про держзакупівлі, потім - податковий кодекс). Але багато що ще слід зробити: прийняти пенсійний кодекс, реформувати трудове законодавство, прийняти новий виборчий закон, а також новий антикорупційний пакет, оскільки наразі в українському законодавстві немає відповідних норм», - зазначив посол.
Він у цілому позитивно оцінює наміри реформаторства, однак вважає, що «потрібно почекати і подивитися, яким чином ці наміри будуть втілюватися в життя і які конкретні наслідки мати».
Жак Фор підкреслив, що в Європі «з великою увагою відстежують процес реформування, щоб зрозуміти, які з цих реформ відповідають стандартам і цінностям Європейського Союзу, а які ні».
«Як вам відомо, Венеціанська комісія вже мала можливість висловити свої критичні зауваження щодо ціьої низки аспектів судової реформи, зокрема, що стосуються ролі Верховного суду, перерозподілу повноважень у сфері призначення суддів між Верховним судом та Вищою радою юстиції. У водночас Венеціанська комісія схвалила низку положень згаданої реформи - щодо розформування військових судів, а також інших напрямків, за якими українська влада планує надалі вдосконалювати поле функціонування судової системи. Але, повторюся, багато чого ми ще очікуємо, і багато що ще сілд зробити на цьому шляху», - підкреслив посол.
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Жаком Фором.