UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загроза "проросійського розвороту" України не лякає Захід, - екс-посол США

"Невже президент Янукович готовий настільки повернутися в бік Росії, щоб поставити під сумнів український суверенітет? Така загроза виглядає маячнею", - заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Екс-посол США Стівен Пайфер вважає, що загроза вступу Києва у Митний союз не змусить Захід закрити очі на політичні репресії і корупцію в Україні.

"Мені здається, що оточення Януковича переоцінює важливість України для Заходу", - заявив він в інтерв'ю Ліга.net.

"Можливо, ми на Заході ненавмисно зміцнили їх у цьому переконанні. Але мені видається сумнівним, щоб Захід відійшов від своїх цінностей заради того, щоб прийняти відступаючу від демократичних стандартів Україну", - сказав Пайфер

"Загроза проросійського розвороту, можливо, мала б ефект у 1990-х, коли Захід і Росія перетягували Україну на геополітичному канаті. Але мені не здається, що президент Обама разом з багатьма лідерами ЄС мислить такими категоріями. І така загроза не налякає Захід настільки, щоб відмовитися від своїх цінностей", - заявив він.

"Більше того, невже президент Янукович готовий настільки повернутися в бік Росії, щоб поставити під сумнів український суверенітет? Така загроза виглядає маячнею", - сказав колишній посол США в Україні.

Пайфер зазначив, що в 2010 році здавалося, що вибори президента були "відносно вільні і чесні", і влада США була готова до співпраці з обраним Віктором Януковичем.

"На жаль, останні три роки показали стабільний регрес у питаннях демократії в Україні: тиск на ЗМІ, не відповідні стандартам ОБСЄ місцеві вибори і парламентські вибори-2012, вибіркове правосуддя для чиновників колишнього уряду", - заявив він.

"Все це, разом з враженням про те, що корупція збільшилася, заплямувало репутацію Януковича на Заході", - констатував екс-посол.

За його думку, "влада США і американці досі хочуть бачити Україну як сучасну європейську демократію з міцною ринковою економікою, однак регрес у демократії, що спостерігається за останні три роки, викликав сильне розчарування".

"Україна, який прямує в бік ще однієї Білорусі замість другої Польщі, буде складно привернути до себе увагу адміністрації Обами. Особливо, враховуючи пріоритетні напрямки в зовнішній політиці, з якими доводиться сьогодні розбиратися Білому дому", - заявив також Пайфер.

Він також сказав, що офіційні особи США критикували процеси над Юлією Тимошенко, вважаючи їх політично мотивованими. !zn

Читайте також:

Екс-посол США порадив Януковичу не перебільшувати значення України

Колишні посли США в Україні закликали нового голову Держдепу не зустрічатися з Януковичем

У США більше не вважають Україну демократичною державою

Сенат США прийняв резолюцію щодо України з вимогою звільнити Тимошенко