UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заборона в'їзду лідеру союзу румунських угорців: Угорщина викликала посла України

Хунора Келемена звинувачують в спробі в'їзду всупереч чинній забороні, сам він звинувачення відкидає та заявляє, що 20 років не був в Україні.

Міністерство закордонних справ Угорщини викликало посла України в Будапешті Любов Непоп через інцидент із лідером союзу угорців Румунії Хунором Келеменом, пише "Європейська правда" із посиланням на угорське зовнішньополітичне відомство.

Напередодні лідеру Демократичної спілки угорців Румунії (RMDSZ) заборонили в'їзд в Україну терміном на три роки. У МЗС Угорщини дії української сторони охарактеризували як "неприйнятні" і "антиугорські".

"Речник наголосив на тому, що розглядає заборону в'їзду в Україну лідеру Демократичної спілки угорців Румунії (RMDSZ) Хунору Келемену як неприйнятний і антиугорського крок", - пояснили в дипвідомстві за підсумками розмови речника МЗС Угорщини Тамаша Менцера з українським послом Любов'ю Непоп.

Посол України в Румунії Олександр Банков повідомив, що лідер Демократичного союзу угорців Румунії раніше вже намагався в'їхати в Україну за угорським паспортом.

"Пану Келемену Хунору заборонено в'їзд на територію України з 3.11.2017 року. Відтоді він вже намагався в'їхати в Україну з угорським паспортом і йому було відмовлено, тому він точно знав про прийняте українською стороною рішення" - написав Банков на своїй сторінці в Facebook.

Однак сам Келемен звинувачення заперечує і заявляє, що 20 років не в'їжджав в Україну і не використовував угорський паспорт. "Заява українського посла в Румунії Олександра Банкова про те, що я раніше намагався перетнути кордон України з угорським паспортом є неправдивою", - наголосив він у своєму дописі в Facebook.

Політик оприлюднив фотографію паспорта з печаткою про заборону в'їзду до 13 жовтня 2020 року і закликав Банкова оприлюднити аналогічні документи про попередні його спроби в'їхати в Україну.

Нагадаємо, відносини між Будапештом і Києвом залишаються натягнутими. У жовтні 2018 року Україна й Угорщина обмінялися висилкою дипломатів.

Конфлікт розгорівся після того, як у вересні ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадяни України отримують угорські паспорти і проголошують присягу на вірність Угорщині в консульстві у Береговому.

Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте в статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".