Біля Олексія Кучера, якого президент Володимир Зеленський місяць тому призначив головою Харківської облдержадміністрації, сформувалися дві конкуруючі групи впливу.
"З одного боку, на лояльність Кучера розраховують і підтримують з ним контакт колишні харківські прикордонники Вадим Слюсарєв і Павло Сушко. З іншого ― голову ОДА активно консультують агробизнесмен Всеволод Кожем'яко і близький до нього ексголова обласної організації "Самопомочі", депутат Верховної Ради восьмого скликання Роман Семенуха", - пише Сергій Жуков у своєму матеріалі для DT.UA.
Сушко очолює обласну організацію "Слуги народу" і є заступником голови президентської фракції у Верховній Раді. Слюсарєв був одним із фактичних керівників виборчого штабу "слуг" і погоджував місцевих кандидатів-мажоритарників.
За даними DT.UA, в Офісі президента при прийнятті рішення про призначення Кучера прислухалися до Сушква і Слюсарєва.
"Не мав причин протестувати проти кандидатури Кучера й Арсен Аваков, котрий раніше лобіював Світличну. У "справі про рюкзаки" адвокат Олексій Кучер захищав у суді харківського бізнесмена Володимира Литвина, доброго знайомого сина очільника МВС Олександра і його близького соратника Ігоря Котвицького. Литвин виявився єдиним засудженим у справі: він пішов на угоду зі слідством і отримав умовний строк, сплативши державі 5 млн гривеньь", - зазначає автор.
Зараз Литвин входить до команди Кучера, виконуючи функції фактичного керуючого справами губернатора.
У коментарі DT.UA і Кожем'яко, і Слюсарєв підтвердили, що знайомі з Кучером, і високо оцінили його професіоналізм як юриста.
Семенуха повідомив, що познайомився з Кучером та іншими депутатами-харків'янами вже після виборів. Обговорювати свої кадрові перспективи ексдепутат з етичних міркувань відмовився, висловивши при цьому готовність підтримати голову ОДА. За словами Семенухи, в нього є "оптимізм щодо можливості позитивних змін".
Мер Харкова Геннадій Кернес, а також попередники Слюсарева Ігор Райнін і Юлія Світлична публічно атакують Кучера, намагаючись максимально послабити його.
"На відсутність лояльних депутатів в обласній раді накладається бажання ключових регіональних гравців максимально послабити Кучера. Показати як йому, так і Києву, хто насправді "в домі хазяїн". Зберегти цим своє становище або навіть домогтися нових преференцій", - пише автор.
"Кучер, у свою чергу, вибудовує політичні зв'язки, щоб зміцнити свої позиції. Він докладає зусиль для налагодження прямої комунікації з Зеленським, якої донедавна в нього не було. Намагається заручитися підтримкою очільника МВС, спертися на голів ОТГ і підібрати нові кадри для заміни голів районних адміністрацій. У роботі з депутатами Кучерові стала б у пригоді порада Авакова, якому як очільникові Харківської ОДА в роки президентства Віктора Ющенка доводилося працювати з вочевидь недружньою обласною радою, де більшість мали "регіонали"", - йдеться в статті.
Детальніше про політичну ситуацію в Харкові читайте в матеріалі Сергія Жукова "Харківський пасьянс. Кучер, Кернес, Райнін та інші" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".