UA / RU
Підтримати ZN.ua

За результатами оцінювання звільнили лише 0,5% суддів

Переважна більшість висновків Громадської ради доброчесності проігноровані.

З-понад 2 700 суддів, які пройшли оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (це майже половина всіх чинних суддів, оцінювання решти триває), до звільнення рекомендовано трохи більше півтораста - 6%. Лише 16 суддів (0,5%) звільнили за результатами оцінювання. Інші "забраковані" або продовжують працювати, бо їх ніхто не поспішає звільняти, або ж пішли в почесну відставку з довічним грошовим забезпеченням.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного пакету реформ. За його словами, переважна більшість висновків Громадської ради доброчесності ігнорували.

"Чверть складу суддів створеного під час реформи нового Верховного Суду - особи з негативними висновками від цієї Ради. Правда, суддями нового Верховного Суду змогли стати і науковці, і адвокати - теж приблизно чверть. Дехто намагається проводити зміни, та через більшість вихідців із суддівського середовища їм це важко дається, - зазначає експерт. - Після змін до Конституції третина всіх суддів самі звільнилися з посад або пішли у відставку. Переконаний, що чимало їх повірили в неможливість утримати посаду. Але могли б не переживати, адже Вища кваліфікаційна комісія суддів не планувала займатися реальним очищенням суддівського корпусу. Однак через звільнення утворилося багато вакансій, деякі суди взагалі зупинили роботу через відсутність повноважних суддів. Через брак суддів громадяни мають справи з судовою тяганиною. Кваліфкомісія не поспішає вирішувати проблему, адже за майже п'ять років діяльності не рекомендувала до призначення жодного нового суддю".

Детальніше про проблеми судової реформи читайте у статті Романа Куйбіди "Як зупинити корозію правосуддя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".