UA / RU
Підтримати ZN.ua

З метою наближення до громадськості: Кіберполіція розкрила обставини звільнення і поновлення на посаді чоловіка Венедіктової

У поліції не стали коментувати виплату майже 780 тисяч гривень «вихідної допомоги» Денису Колеснику.

Дениса Колесника, чоловіка генерального прокурора Ірини Венедіктової, звільнили з посади заступника начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України в зв'язку зі скороченням посади. Однак його вже через 10 днів поновили на цій же посаді, яка більше не є поліцейською Тепер Денис Колесник - державний службовець, цивільний співробітник Кіберполіції, передає «Радіо Свобода».

У департаменті, в якому працює чоловік генпрокурорки, відповіли на журналістський запит про обставини звільнення і поновлення на посаді Дениса Колесника, якому відомство виплатило майже 780 тисяч гривень «вихідної допомоги». Однак грошову сторону питання в кіберполіції коментувати все ж не стали.

Укладачі відповіді уточнили, що Колесника звільнили з поліцейської посади, так як її скоротили. Через 10 днів його прийняли на цивільну посаду з такою ж назвою - заступника начальника Департаменту кіберполіції.

«З метою наближення підрозділів Кіберполіції до громадськості, в першу чергу відходу від стереотипу «каральної функції» поліції до надання сервісу, враховуючи досвід правоохоронних органів іноземних держав, прийнято рішення про проведення низки організаційно-штатних змін у структурі Департаменту кіберполіції НП України, одна з яких - атестовану посаду заступника начальника Департаменту, відповідального за напрямок надання сервісу, перевести в ранг державної служби (цивільна особа). У зв'язку з чим посаду заступника начальника Департаменту кіберполіції - начальника 2-го управління (організаційно-аналітичної роботи та забезпечення діяльності) було скорочено», - йдеться у відповіді.

Той факт, що після звільнення автомобіль Колесника протягом робочого дня був припаркований біля будівлі відомства, в Кіберполіції пояснили тим, що він у ці дні, ймовірно, здавав «наявну службову документацію, спеціальні засоби, зброю і матеріальні цінності», а також проходив «співбесіду на заміщення вакантної посади».

Читайте також: Брат Венедіктової працював на Авакова і Котвіцького – "Схеми"

Як раніше повідомляли «Схеми», успіхи Венедиктової в політиці збіглися за часом з кар'єрним ростом її чоловіка-поліцейського. енис Колесник, в листопаді 2019 року був призначений заступником начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України й отримав того ж місяця звання полковника поліції. До обрання Венедіктової до парламенту її чоловік очолював один з відділів управління Кіберполіції в Харківській області.

27 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ірини Венедіктової генпрокурором. Запропоновану Зеленським кандидатуру підтримали 269 народних депутатів. При цьому у фракції "Слуги народу" не вистачило власних голосів для прийняття рішення. Зеленському допомогли "Опозиційна платформа – За життя", групи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні депутати.

Ірина Венедіктова очолювала ДБР з 27 грудня 2019 року після звільнення Романа Труби. На парламентських виборах 2019 року вона пройшла до Верховної Ради за списком партії "Слуга народу", до якого її включили під №3. Венедіктова очолювала парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності.

У 2016 році Венедіктова провалила конкурс на посаду судді Верховного суду, не набравши мінімально необхідної кількості балів на екзамені.