UA / RU
Підтримати ZN.ua

"З 1 вересня, але формат залежатиме від епідситуації" — в МОН розповіли про новий навчальний рік

МОН не переводить школи на обов'язкову дистанційну форму навчання.

Новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня, а формат роботи залежатиме виключно від епідситуації в країні на той момент. Про це повідомляє пресслужба МОН з посиланням на т.в.о. міністра освіти і науки Любомиру Мандзій.

"МОН не переводить школи на обов'язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо", – зазначила Мандзій.

У відомстві також наголосили, що МОН систематизує знання, отримані під час дистанційної роботи в умовах пандемії, та оновить законодавство.

Читайте також: Скільки буде коштувати рік навчання у вишах: МОН показало ціни

Нагадаємо, школярів, як і студентів, перевели на дистанційне навчання в рамках карантину, оголошеного в березні по всій країні через поширення коронавірусу. 6 квітня стартував проект Всеукраїнська школа онлайн, в рамках якого в ефірах українських телеканалів викладалися 11 шкільних дисциплін. Протягом двох місяців проект набрав 15,6 млн переглядів на YouTube-каналі.

Пізніше вчені-фізики, представники наукових установ НАН України, деякі університети і українські школи звернулися до президента України ВолодимираЗеленського з листом-скаргою на неналежний рівень підготовки телеуроків Всеукраїнської школи онлайн, заявивши, що "вихід вчителів з класу" продемонстрував низький рівень їх професійної підготовки, а онлайн-уроки з фізики для 11 класу - недостатній рівень викладання усталених понять.

Освітня агенція міста Києва провела дослідження про дистанційне навчання в столиці, соціологи опитали 34 тисячі учнів, батьків і вчителів столиці. Згідно з результатами дослідження, у Києві дистанційним навчанням охоплено 78% школярів. Тобто кожна п'ята дитина шкільного віку під час карантину не навчалася дистанційно. При цьому опитування учнів, батьків та вчителів показало, що очне навчання в аудиторіях подобається їм більше, ніж дистанційне, - про це сказали 70% учнів, 90% вчителів і 80% батьків.

Як в Україні працює дистанційна освіта, з якими плюсами та мінусами щоденно стикаються вчителі, школярі та їх батьки, читайте у статті Оксани Онищенко "За дверима "дистанційки" для ZN.UA.