UA / RU
Підтримати ZN.ua

Йованович розповіла про "план Волкера" щодо встановлення миру в Донбасі

Американська дипломатія чекає на наступний крок. Він за Росією.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер має власний план щодо встановлення миру в Донбасі та працював над цим з Росією. Американські дипломати чекають на відповідь РФ, зазначила посол США в Україні Марі Йованович в інтерв'ю спільному проекту "Радіо Свобода" і "112 Україна" "Завтра".

Вона також наголосила на тому, що дипломати віляко сприяють встановленню миру на території України.

"Коли ми дивимось на смерть і руйнування, спричинені силами, якими керує Росія останні чотири роки, ми далі хочемо допомогти знайти рішення. Посол Курт Волкер керує нашими зусиллями у намаганні працювати не тільки з росіянами, але й з Україною та з однодумцями, перш за все, з партнерами "нормандської четвірки" – Францією та Німеччиною. Він, вочевидь, має план, він працював з росіянами над цим, і ми очікуємо на російську відповідь" - розповіла Йованович.

За словами посла, США поки що не отримали від Росії цієї відповіді. "Отже, я думаю, що наступний крок за Росією", - додає посол.

Зазначимо, Курт Волкер має намір відвідати Україну, зокрема, Донбас, наприкінці квітня – на початку травня. За останні вісім місяців роботи спецпредставником це буде вже сьомий такий візит. Він також наголошує на тому, що останній його контакт із росіянами був у січні цього року. Після цього російська сторона жодного разу не виходила на контакт.

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".