UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз заступився за законопроект про держслужбу, який блокується Порошенком

ЄС не критикує, а підтримує реформу держслужби.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, реагуючи на розмови про відкликання вже проголосованого у першому читанні законопроекту про державну службу нібито через критику його в ЄС, спростував низку заяв, у тому числі - самого президента України Петра Порошенка.

Зокрема, Томбінський ясно дав зрозуміти, що підтримує законопроект про реформу держслужби в тій редакції, в якій він є зараз.

"Проект закону враховує міжнародний досвід та принципи державного управління, що застосовуються в ЄС і в країнах Організації економічного співробітництва і розвитку. Цей проект також пропонує ефективні рішення для вирішення головних проблем, з якими зараз зіткнулася державна служба України; зокрема, з допомогою чіткого розмежування між політичною посадою і посадою державного службовця, запровадження відкритої процедури відбору, заснованої на заслугах, на всі посади державної служби, а також закладки майбутніх рамок для справедливої і прозорої системи заробітної плати в сфері державної служби", - заявив Томбінський, коментуючи законопроект, прийнятий в першому читанні Верховною Радою в квітні 2015 року.

За словами представника ЄС, законопроект "Про державну службу" є ключовим для створення сприятливого середовища для реформ в системі державного управління.

Томбінський також нагадав, що прийняття законопроекту є умовою двосторонню програму допомоги між Україною та ЄС, зокрема, що стосується контракту на державний розвиток, макрофінансову допомогу, а також можливих майбутніх програм допомоги з реформи державного управління. В цілому, без прийняття даного законопроекту Україна може позбутися близько 600 млн євро.

"Я очікую, що актуальні дискусії щодо змін до цього проекту закону зроблять необхідні роз'яснення та поліпшення з метою прийняття запропонованого законодавства у найкоротші терміни. Це потрібно, щоб Україна продовжувала діючий процес реформ з більш ефективною, деполітизованою, професійною та такою, що грунтується на заслугах, державною службою ", - підкреслив Томбійскій.

Раніше з'явилася інформація про те, що на засіданні Національної ради реформ, головою якої є президент України Петро Порошенко, з боку представників парламенту, Кабміну і адміністрації президента прозвучали пропозиції президенту відкликати законопроект про держслужбу, нібито через його критики на адресу Євросоюзу. За інформацією "Європейської правди", таку позицію Порошенко озвучив, зокрема, Генпрокурор України Віктор Шокін і спікер Верховної Ради Володимир Гройсман та ряд інших представників "Ради реформ", після чого Порошенко погодився з необхідністю відкликати його і почати роботу над новим законопроектом під керівництвом Гройсмана.

[article_attached position = "4"]

У той же час, заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків у своєму Facebook підтвердив факт обговорення законопроекту, зазначивши, що ряд сил в Нацраді пробують "гальмувати" реформи.

У квітні Верховна Рада з декількох спроб прийняла за основу законопроект про держслужбу. Згідно з проектом закону, серед іншого, державний службовець не має права бути членом політичної партії і агітувати за інші партії.

Також не допускається призначення на посаду державної служби особи, які перебувають в близьких відносин з керівництвом.

Минулий закон про держслужбу №8306 був прийнятий ще в 2011 році, проте його вступ в силу щорічно відкладався. У березні 2015 року Кабмін схвалив новий законопроект про держслужбу.