Євросоюз вирішив підстрахуватися і посилити важелі впливу на Україну після підписання Угоди про асоціацію. Зокрема, крім пунктів щодо зони вільної торгівлі в перелік пунктів так званого тимчасового застосування Угоди можуть включити деякі політичні розділи.
За інформацією DT.UA, європейська сторона дещо змінила свій підхід щодо умов початку так званого тимчасового застосування Угоди (до його ратифікації всіма 28-ма парламентами країн - членів ЄС). Якщо раніше передбачалося, що для цього буде достатньо лише ратифікації УА Верховною Радою, а європейська сторона окремим документом нотифікує обсяг, у якому Угода буде тимчасово виконуватися, то нині європейці говорять ще й про необхідність провести ратифікацію УА в Європарламенті до початку тимчасового застосування.
Таким чином, якщо процеси в Україні після укладення асоціацію з ЄС підуть зовсім не в європейському напрямку, то ратифікацію в Європарламенті можна "підвісити". Для України важливо, щоб вона пройшла до середини квітня наступного року, тобто була проведена нинішнім Європарламентом, оскільки вибори в ЄП і подальша зміна персонального складу органів ЄС може надовго засунути "українську тему" на периферію уваги Євросоюзу.
По-друге, як повідомляють джерела DT.UA, європейська сторона, обговорюючи обсяг, у якому Угода про асоціацію буде тимчасово виконуватися, не має наміру обмежуватися лише розділами, присвяченими створення зони вільної торгівлі (як передбачалося раніше), а, цілком імовірно, включить до переліку і деякі політичні розділи, щоб Київ не розслаблявся на шляху побудови повноцінної європейської демократії, особливо в переддень президентських виборів 2015 р.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Тетяни Силиной "Наскільки повна чи порожня склянка?". !zn
Читайте також:
Європарламент ухвалив резолюцію із засудженням спроб Росії тиснути на сусідів
У Мзс розповіли про позитивні наслідки для торгівлі з РФ після асоціацію з Євросоюзом
Посол ЄС запропонував Україні простий вибір - Європа чи "сіра зона небезпеки"