UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент виніс на обговорення питання тиску РФ на країни Східного партнерства

Парламент Євросоюзу має намір обговорити "кричущі спроби (Росії - ред.) поставити під питання все Східне партнерство" у контексті майбутнього саміту у Вільнюсі.

Європейський парламент (ЄП) включив до порядку денного питання про тиск з боку Росії на країни Східного партнерства з наступним голосуванням відповідної резолюції.

Таке рішення було прийнято в четвер, 5 вересня, у Брюсселі на Конференції президентів ЄП.

"Нещодавній тиск з боку Росії і наслідки, які отримали країни Східного партнерства, оголошення про приєднання до Митного союзу Вірменії, заява прем'єр-міністра Грузії про розгляд такої можливості, торговельна війна з Україною, низка погроз на адресу Молдови - це кричущі спроби поставити під питання все Східне партнерство. Я радий, що Європейський парламент займе чітку позицію з цього питання", - заявив віце-президент Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, віце-президент Європейської народної партії (ЄНП) Яцек Царіуш-Вольський.

- Євросоюз побачив "перший попереджувальний постріл" Росії в суперечці з Україною

- Росія обурилася заяв з ЄС про негативні наслідки тиску на Україну

Нагадаємо, ініціаторами винесення цього питання на обговорення Європарламенту були саме члени ЄНП, внісши заявку під назвою "Тиск, який чиниться Росією на країни Східного партнерства в контексті майбутнього саміту у Вільнюсі".

Дана пропозиція європейських народників знайшла підтримку серед інших політичних груп.

Очікується, що дискусія відбудеться в середу в рамках пленарного засідання у Страсбурзі у присутності Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Кетрін Ештон, яка перед дебатами виступить з позицією Єврокомісії (ЄК). Голосування резолюції відбудеться відразу ж після дискусії.

Як повідомлялося, 28 серпня в Європарламенті відбулося екстраординарне засідання комітету з питань закордонних справ, присвячене ситуації у Сирії і "торговельній війні" Росії з Україною, на якому було прийнято відповідне рішення.

Нагадаємо, напередодні глава МЗС Литви (країна нині головує в ЄС) Л.Лінкявічюс дав інтерв'ю, в якому заявив, що тиск Росії на Україну з питання євроінтеграції негативно позначиться на відносинах Брюсселя та Москви.

Посольство РФ у Вільнюсі тут же різко відреагувало на ці слова: там заявили, що "попереджати Росію ні про що не слід", що з Росією треба вести поважний і рівноправний діалог". При цьому у посольстві РФ заявили, що подібні висловлювання про тиск Росії на Київ навпаки, свідчать про "спроби чинити тиск на Україну з боку Вільнюса". !zn

Читайте також:

Балтійські країни заявили про неприпустимість тиску на Україну зовні

Литва хоче зупинити дрейф країн Східного партнерства у бік Митного союзу

Євросоюз чекає від України на "приємний сюрприз" у справі Тимошенко