Європарламент ухвалив рішення про розгляд за прискореною процедурою питання про виділення 10 країнам-сусідам пакету допомоги в € 3 млрд для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу. З цієї суми Україна отримає € 1,2 млрд, передає Укрінформ.
У голосуванні взяли участь 689 депутатів. "За" проголосували 602, "проти" - 80, утрималися при голосуванні - 7. Також 13 травня Європарламент продовжив дію Угоди між ЄС та Україною про співробітництво в науці і технологіях (з 2002 року).
Зазначимо, у середу, 13 травня, Рада прийняла "антиколомойський закон", після підписання якого президентом Україна зможе отримати перший транш від МВФ до кінця травня в розмірі 1,75 млн доларів.
Нагадаємо, 21 квітня Єврокомісія схвалила надання Україні 1,2 млрд євро допомоги для боротьби з пандемією COVID-19 і подолання її наслідків. Крім України макрофінансову допомогу отримають Албанія (180 млн євро), Боснія і Герцеговина (250 млн), Грузія (150 млн), Йорданія (200 млн), Косово (100 млн), Молдова (100 млн), Чорногорія (60 млн), Північна Македонія (160 млн) і Туніс (600 млн євро).
Ця сума буде надана Україні двома траншами по 600 млн євро протягом 12 місяців. Максимальний термін погашення кредитів становить 15 років.
Перший транш Євросоюз готовий надати без додаткових вимог відразу ж після того, як відповідні рішення будуть схвалені Європарламентом і Європейською Радою.
Для отримання другої половини суми Україна повинна буде виконати умови, які будуть узгоджені Єврокомісією та Кабінетом міністрів України на майбутніх переговорах, за підсумками яких буде підписаний Меморандум про взаєморозуміння.
Представник України при ЄС Микола Точицький припускає, що це можуть бути заходи у сфері публічного управління фінансами, боротьба з корупцією, реформування митниці, оподаткування та сфери соціального забезпечення, спрощення умов ведення бізнесу і т. д.
Посол звернув увагу, що ЄС надає допомогу державам, які співпрацюють з Міжнародним валютним фондом.