Європейська комісія запропонувала Раді ЄС і Європарламенту ввести безвізовий режим для Грузії, але не стала цього робити стосовно України.
"Ми продовжуємо працювати в позитивному дусі з метою включити також і Україну в список з лібералізації віз протягом найближчих місяців", - сказав Єврокомісії з внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос на брифінгу в Брюсселі.
Він бачить позитивний сигнал у тому, що "зобов'язання, взяті Україною, досі супроводжуються справами".
"Звичайно, необхідний деякий час, доки не будуть виконані всі критерії", - зазначив єврокомісар, відповідаючи на питання про стан справ з безвізовим діалогом ЄС-Україна.
У грудні 2015 року Єврокомісія заявила, що Україна і Грузія виконали необхідні для безвізового режиму вимоги. Комісія тоді повідомила, що направить свої пропозиції Європейського парламенту і країнам-членам ЄС.
Накінці лютого 2016 року з'явилися повідомлення, що Європейська комісія готова запропонувати безвізовий режим Грузії, але може відкласти подібне рішення щодо України
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізові" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують недоліки нових антикорупційних законів.