Близько половини (45%) жителів України підтримують підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, вступ до Митного союзу схвалюють лише 14%, свідчать дані дослідження GfK Ukraine.
Згідно з результатами соцопитування, оприлюдненими у вівторок, 15% респондентів відстоюють позицію, що Україна не повинна входити до жодних союзів. У той же час, серед тих, хто має однозначну позицію щодо інтеграційного вибору України, 54% впевнені, що країна повинна підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, а в майбутньому - стати повноцінним членом ЄС, ще 8% - що повинна підписати Угоду, але не вступати до ЄС.
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС підтримують 47% виборців Партії регіонів, 70% виборців партії "Батьківщина", 63% - партії "УДАР" і лише 2% прихильників Компартії України.
Серед респондентів у віці 16-29 років, які мають позицію щодо інтеграційних питань, 73% - за підписання Угоди з ЄС, тоді як серед громадян, старших за 60 років - лише 45%. Найменша підтримка євроінтеграції серед громадян з неповною середньою та середньою спеціальною освітою, найбільша - серед тих, хто має вищу або середню освіту. Тільки в Південному регіоні частка прихильників Митного союзу однакова з часткою тих, хто за підписання Угоди з ЄС, у всіх інших регіонах частка прихильників євроінтеграції вища.
В рамках опитування тим респондентам, які підтримують підписання Угоди про асоціацію з ЄС, було поставлено питання про їхню особисту підтримку низки норм життя, важливих для європейського співтовариства. Було запропоновано три варіанти відповіді: "Підтримую", "Готовий підтримати, якщо за порушення будуть карати всіх без винятку", "Не підтримаю за жодних умов".
Відповіді показують, що прихильники євроінтеграції в цілому поділяють цінності ЄС, спрямовані на упорядкування суспільного життя. 70-71 % повністю підтримують, а 25-26 % - готові підтримати, якщо за порушення будуть карати всіх без винятку, такі принципи як "Не давати хабарі за вирішення різних питань на вашу користь", "Паркувати автомобіль тільки в дозволених місцях", "Не перевищувати дозволену швидкість, під час руху на шляхах".
Трохи меншою є підтримка принципу "Повністю платити податки з усіх отриманих доходів" - 44% повної підтримки , 42% - тільки за умови загального дотримання, а 7% не підтримали б цей принцип за жодних умов.
У той же час прихильникам підписання Угоди з ЄС не вистачає толерантності. 48% не готові за жодних умов дозволити людині з нетрадиційною сексуальною орієнтацією не приховувати її, тільки 23% готові прийняти таку поведінку, а 11% готові зробити це тільки разом з усіма. Дисонанс між євроінтеграційними переконаннями і низькою толерантністю - у Західній Україні. Хоча 70% мешканців Заходу за підписання Угоди з ЄС, 58 % за умови не готові дозволити розкриття нетрадиційної сексуальної орієнтації.
GfK Ukraine проводила опитування в рамках регулярного дослідження електоральних настроїв населення на основі Омнібусу GfK Ukraine протягом 2-15 жовтня 2013 року. Загальна вибірка складає 1000 респондентів у віці старше 16 років (на місяць). Вибірка репрезентативна для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка - 3,1%.
Україна має намір підписати Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Питання підписання цього документа буде розглядатися на саміті "Східного партнерства", який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.
Разом з тим українська влада неодноразово заявляла, що країна зацікавлена у більш глибокій економічній взаємодії з державами євразійського простору, зокрема з Митним союзом, куди входять Росія, Білорусь і Казахстан.
Зі свого боку представники Росії висловлюють сумнів у доцільності підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС. !zn
Читайте також:
Більше третини росіян хочуть підконтрольності Києва Москві
Дві третини українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом
Чергове соцопитування підтвердило перемогу опозиційного кандидата на президентських виборах