Новий уряд України, конституційна реформа і підготовка до проведення вільних і справедливих президентських виборів здатні повернути Київ на шлях реформ. Про це сказано у висновках щодо ситуації в Україні, які ухвалила Рада міністрів Європейського союзу у закордонних справах 10 лютого. Повний текст висновків із п'яти пунктів оприлюднено на сайті представництва ЄС в Україні.
Як зазначається у рішенні, ЄС у свою чергу готовий надати експертну підтримку Києву у всіх сферах, де це може бути корисним й спонукає Україну звернутися за допомогою до міжнародних організацій, зокрема, Ради Європи, ОБСЄ та ООН.
"ЄС з великою тривогою стежить за ситуацією і політичною кризою в Україні і готовий швидко відреагувати на будь-яке її погіршення", - наголошується в тексті висновку.
Європейські міністри закликали всі сторони конфлікту в Україні утриматися від насильства і відмежуватися від радикальних дій, а українська влада повинна вжити всіх необхідних заходів для поваги і захисту основних прав громадян України. Будь-які демонстрації повинні проходити мирно. Міністри ЄС закликали офіційний Київ негайно припинити навмисні атаки на організаторів та учасників мирних протестів, а також на журналістів.
У документі підкреслюється, що Рада ЄС продовжує закликати українську владу до проведення прозорого та неупередженого розслідування всіх актів насильства і притягнення винних до відповідальності. Атмосфера безкарності, яка зараз панує і робить можливим прояви насильства, повинна припинитися.
"Євросоюз закликає всі сторони до пошуку - через всеосяжний діалог - демократичного рішення, яке буде відповідати прагненням українського народу. ЄС також закликає Україну до застосування міжнародних механізмів для вирішення кризи. Новий всеосяжний уряд, конституційна реформа, яка поверне рівновагу сил, а також підготовка до проведення вільних і справедливих президентських виборів - саме це здатне повернути Україну на шлях реформ... ЄС залишається вірною своїм зобов'язанням щодо підтримки курсу реформ в Україні. На основі нового уряду України, який би здійснював економічні і політичні реформи, ЄС готовий і надалі - спільно з міжнародним співтовариством та міжнародними фінансовими інститутами - здійснювати зусилля для допомоги Україні знайти життєздатний вихід з її складного економічного становища, відповідно до чітко встановлених умов. Рада ЄС запрошує Високого представника Європейського союзу і Європейської Комісії продовжувати свої зусилля для досягнення цієї мети", - зазначається у висновку.
Рада міністрів ЄС підтвердила налаштованість підписати угоду про асоціацію з Україною, яка включає у себе створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, як тільки країна буде до цього готовою.
У резолюції наголошується, що "угода про асоціацію не є кінцевою метою співробітництва між ЄС та Україною".
Нагадаємо, раніше Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію на підтримку демократичних і європейських прагнень українського народу. За це рішення проголосувала переважна більшість конгресменів - 381, тільки двоє - проти.
Резолюція містить заклик до української влади поважати права людей, які протестують у Києві та інших містах на підтримку демократичного майбутнього своєї країни. !zn
Читайте також:
ЄС вирішив поки не застосовувати санкції до України
Євросоюз дав зрозуміти, що у відносинах з Україною готовий йти далі асоціації
ЄС пообіцяв фінансову допомогу новому уряду України для реформ