UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС очікує від Ради більших результатів у проведенні реформ – посол

Європейська сторона чекає, коли в Україні затвердять закон про ринок електроенергії та скасують заборону на експорт деревини.

У Європейському союзі вітають ухвалення Верховною Радою декількох євроінтеграційних законів, але чекають від української сторони більших результатів, заявив глава Представництва ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі 17 жовтня.

"Ми вітаємо той факт, що протягом останніх місяців деякі законодавчі ініціативи були прийняті. Зокрема, зміни до Конституції в частині судової реформи, закон про ринок електроенергії, про оцінку впливу на навколишнє середовище. Це демонструє готовність і здатність Ради проводити реформи. Але ми очікуємо великих результатів", - цитує "Укрінформ" заяву дипломата в ході панельної дискусії в Києві.

Так, Мінгареллі зазначив, що чекає від Ради скасування заборони на експорт деревини, назвавши це "ключовим моментом" очікувань європейської сторони. Він також нагадав, що український парламент повинен прийняти у другому читанні закон про ринок електроенергії, призначити членів ЦВК і впровадити законодавство, що стосується судової реформи. Крім цього, у Брюсселі розраховують, що Рада не буде змінювати законодавство, що стосується електронного декларування.

Мінгареллі також вказав на те, що місія Кокса винесла 52 рекомендації щодо реформування парламенту, які повинні бути виконані якомога швидше.

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада України попередньо схвалила реформу ринку електроенергії в Україні.

Нагадаємо, законопроект передбачає впровадження протягом двох років нової моделі ринку електроенергії в Україні: ринку "на добу вперед", внутрішньодобового ринку, балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг, ринку двосторонніх договорів.

Спочатку передбачалося, що до кінця 2018 року буде діяти перехідний період, протягом якого гарантований покупець буде купувати до 75% потужності АЕС і до 30% від середньодобового виробництва ГЕС за регульованими цінами.

Зазначимо, що Рада досі так і не змогла ухвалити закон про НКРЭКУ, впровадження якого необхідно для віделения Україні багатомільйонної допомоги від ЄС і США.