UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС направить своїх представників на суди проти Савченко і Сенцова

Овобождение незаконно утримуваних в РФ громадян України відповідає комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей.

Представників ЄС спрямують на судові засідання над утримуваними в Росії народним депутатом Надією Савченко і українським режисером Олегом Сенцовим для моніторингу "судових процесів. Про це розповіла верховний представник із закордонних справ і політики безпеки ЄС Федеріка Могеріні розповіла міністра закордонних справ України Павлу Клімкіну.

Могеріні направила Клімкіну лист у відповідь на його звернення від 16 липня до глав МЗС країн ЄС, Великої сімки і керівництва міжнародних організацій з проханням направити своїх представників до місць проведення "судів" над Савченко, Сенцовым і Олександром Кольченко.

"Верховний представник ЄС зазначила, що присутність представників міжнародного співтовариства на зазначених засіданнях буде гарантувати прозорість ходу "судових процесів" і служитиме нагадуванням, що ЄС очікує від РФ підтвердження зобов'язань по дотриманню міжнародного права. Могеріні також зазначила, що звільнення та інших незаконно утримуваних в РФ громадян України відповідає комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей", - йдеться у коментарі речника МЗС України Мар'яни Беци.

Суд над Надією Савченко призначений на 30 липня в Ростовській області. Це викликало негативну реакцію МЗС України, де розцінюють цей крок як бажання Росії приховати політичну розправу над нею. Після викрадення Савченко на початку липня 2014 року в Луганській області, звинувачують у вбивстві двох російських журналістів в Донбасі.

Суд над Сенцовим, українським режисером, призначений 21 липня в Ростові-на-Дону. Після викрадення Сенцова ФСБ в Криму нібито як члена "Правого сектора", хоча і він сам, і "Правий сектор" це спростували. Зараз остаточне звинувачення українському режисерові звучить як створення терористичного співтовариства і створення терористичної організації.

Справа Савченко і Сенцова викликала резонанс у міжнародній громадськості, де в них бачать політичне підґрунтя.