UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС і Китай виступили на підтримку територіальної цілісності України

КНР і Євросоюз зацікавлені в стабільній і процвітаючій Україні, заявив Туск.

Президент Європейської ради Дональд Туск під час 17-го саміту ЄС-Китай заявив, що Брюссель і Пекін підтримують територіальну цілісність і суверенітет України.

"Ми зосередили увагу на наших сусідів, особливо на Україні. Це важливо ще раз підтвердити, що конфлікт у східній частині України може бути вирішене лише мирними засобами, через повне дотримання міжнародного права, особливо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України", - повідомив Президент Європейської ради.

Туск зазначив, що Китай і Євросоюз зацікавлені в стабільній і процвітаючій Україні.

Прем'єр Держради КНР Лі Кецян зазначив, що Китай і Європа були учасниками розвитку міжнародного порядку після завершення Другої світової війни.

"Ми повинні твердо підтримувати принципи Статуту ООН і забезпечувати мир і стабільність у світі", - говорить Кецян.

Читайте також: Китай не такий вже і "закоханий" у Росію – Forbes

Видання Time писало, що саме Китай найбільше виграє від війни в Україні. Китай виступає проти головного тези Заходу, яка передбачає необхідність міжнародної реакції на агресію Росії. В цей же час, чим більше Росія розгортається на Схід, тим більш Пекін посилює з нею комерційні відносини. Ця гра за дві команди одночасно забезпечують Китаю серйозну вигоду. А враховуючи, що трансатлантичні відносини страждають, зміцнення зв'язків з Китаєм стають важливими, як ніколи.

У лютому глава міністерства енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Китай надасть Києву 3,6 млрд доларів для реалізації цілого ряду проектів зі зниження залежності від поставок російського газу.

Однак посол Китаю в Бельгії Цу Синь заявив, що Західні країни повинні враховувати "легітимні заклопотаності" Росії в питаннях безпеки із-за України. Він також назвав коренем конфлікту в Україні "гру" між Росією та західними країнами, включаючи США і Євросоюз. Більш того, китайський дипломат з Брюсселя висловив упевненість, що українська криза був посилений якоїсь "зовнішньою інтервенцією" західних країн в Україну, що стало "попередженням" для Москви "нечесну поведінку" з боку Заходу.