На Банковій розраховують, що Росія слідом за Україною підвищить рівень представництва в Тристоронньої контактній групі для підвищення ефективності переговорів щодо Донбасу, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Він уточнив, що до складу групи українських переговірників увійдуть народні депутати, представники уряду на рівні не нижче заступника міністра. А заступником голови української делегації, другого президента України Леоніда Кучми, стані віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
"Ми сподіваємося, що таке посилення нашої делегації в Мінську призведе до того, що на такий же крок підуть і росіяни. Та переговори у Тристоронній контактній групі між Україною і Росією за посередництва ОБСЄ стануть більш ефективними", - заявив Єрмак в ході онлайн-дискусії, організованої Atlantic Council у понеділок, 4 травня.
Як повідомлялося, на зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник глави АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ. Однак заплановану на 25 березня зустріч у Мінську скасували через коронавірус. Саме на цей день було заплановано підписання рішення ТКГ про створення консультативної ради.
ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.
Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".
Проте за версією кернівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій нібито "не йдеть про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".
На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства.
Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуги народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.
Детальніше про процеси у фракції "Слуги народу" читайте в статті Інни Ведернікової "Холодний душ для президента".
Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка у ZN.UA.