Найбільш перспективною ідеєю розміщення в Донбасі міжнародної миротворчої місії є місія ЄС у рамках Спільної політики безпеки і оборони.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив постійний представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв.
"Нині важливо, щоб ми разом з ЄС почали працювати на випередження. Як показує розвиток ситуації за останній рік і в Криму, і в Донбасі, на жаль, ми всі реагували постфактум на дії Російської Федерації. Треба вже міняти стратегію і не боятися здивувати Росію. Треба працювати на випередження, запропонувати власний порядок денний, а не йти у фарватері російської політики залякування", - сказав дипломат.
На його думку, те, що ООН дасть добро на розміщення своїх сил в Україні, є "ілюзією".
"Звичайно, це був би ідеальний варіант. Але, на жаль, з відомих причин РБ ООН нині свого мандата не дасть. Водночас для розміщення місії ЄС мандат ООН не обов'язковий. Для направлення місії ЄС достатньо консенсусу всіх країн - членів Євросоюзу. Тому тепер наші дії спрямовані на те, щоб досягнути цього консенсусу", - розповів Він, додавши, що розгортання операції ЄС жодним чином не суперечить Мінським домовленостями.
Він повідомив, що Україна передала свої пропозиції, де чітко виписала 15 можливих завдань, які могла б виконувати майбутня місія ЄС. Єлісєєв переконаний, що одна місія ОБСЄ не в змозі виконати весь комплекс поставлених завдань.
"Розміщення такої місії було б видимим внеском ЄС у підтримання миру і стабільності на території України. Тому що зараз лише посилення місії ОБСЄ, надання декількох броньованих машин або декількох мільйонів євро з боку ЄС - цього недостатньо. Ми вважаємо, що внесок ЄС має бути більш істотним і конкретним", - сказав Єлісєєв.
Він також повідомив, що зараз ведеться дискусія з європейськими партнерами і українська сторона пропонує, щоб ЄС найближчим часом відправив у Донбас оціночну місію, яка приїхала б і подивилася, що і як потрібно зробити.
"Для прийняття рішення про розміщення цієї місії, як я вже говорив, потрібен консенсус усіх країн - членів ЄС. Але для її практичного розміщення нам необхідно кілька країн-промоутерів, які могли б взяти на себе ініціативу і надалі бути в авангарді цієї операції", - зазначив дипломат.
Читайте повністю інтерв'ю Тетяни Силіної з Костянтином Єлісєєвим:"Ключовим зовнішнім чинником національної безпеки України на сьогодні став Європейський Союз" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. України".