UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єльченко озвучив в ООН позицію України щодо Єрусалиму

Україна наполягає на активізації переговорів щодо врегулювання близькосхідної кризи.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що статус Єрусалиму має бути визначений шляхом переговорів.

"Україна впевнена, що остаточний статус Єрусалиму має бути визначено виключно шляхом переговорів і виконання резолюції ООН. ООН... і учасники Близькосхідного квартету повинні подвоїти зусилля для відновлення переговорів і досягнення прогресу в близькосхідному врегулюванні", - зазначив дипломат під час виступу в Раді Безпеки ООН у п'ятницю, 8 грудня.

Рішення про екстрене засіданні РБ ООН було прийнято після заяви президента США Дональда Трампа про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. У середу, 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту почати роботу з перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Лідери ЄС, Туреччина і низка арабських держав розкритикували цю ініціативу Трампа. У Палестині почалися масові протести і сутички з поліцією. Угрупування ХАМАС заявило, що своїм рішенням Трамп "відкрив ворота пекла".

Ізраїль проголосив Єрусалим своєю столицею після завершення Війни за незалежність у 1949 році. Після Шестиденної війни 1967 року Ізраїль приєднав Східний Єрусалим до Західного.

Рішення Ізраїлю оголосити Єрусалим "єдиною і неподільною" столицею було визнано недійсним резолюцією Ради Безпеки ООН, одностайно ухваленою 20 серпня 1980 року всіма членами Радбезу за винятком США, які утрималися.

Тому посольства іноземних держав в Ізраїлі розташовуються переважно в Тель-Авіві, а також в Рамат-Гані та Герцлії.

У 1995 році Конгрес США схвалив законопроект про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, але президенти-демократи Білл Клінтон і Барак Обама, а також республіканець Джордж Буш-молодший не підписували цей закон.