UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Єдине вікно для інвесторів" від Кличка може стати "вікном корупції" - експерт

Проект рішення Київради щодо проведення інвестпроектів містить численні корупційні ризики.

"Єдине вікно для інвесторів" від команди Віталія Кличка може стати модифікованим вікном для легалізації давно апробованих корупційних схем попередників.

Про це у статті для DT.UA пише директор Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора.

Аналіз проекту рішення Київської міської ради "Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів у місті Києві", що був поданий на суд громадськості в березні 2015 р., дає підстави казати про численні корупційні ризики.

Автор переконаний, що у переліку "обраних" інвесторів можуть "випадково" опинитися, як це вже було в недалекому минулому, офшорні компанії, пов'язані з посадовцями КМДА, депутатами-забудовниками або олігархами.

Читайте також: Як убезпечити УРП від корупції та застосувати як дієвий механізм залучення інвестицій

Основні ризики, які закладаються у документ, на думку Сікори, є відсутність передбачуваності у питаннях власності на землю та землекористування та непрозорість процедур і критеріїв для обрання інвесторів.

Прикриваючись створенням сучасних механізмів залучення та супроводження інвесторів, комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство" (КІА), реорганізоване за правління Віталія Кличка , може перетворитися на новий, ще професійніший, ніж під час попередньої влади, механізм централізованої корупції.

Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов заявляв про монопольне право КІА на представлення київської влади у відносинах з інвесторами. Водночас КІА "бере на себе право вирішення багатьох питань" за умови "підписання з ним окремої угоди". Тобто створюється офіційна монополія надання послуг інвесторам на платній основі, наголошує автор статті.

Фактично департамент економіки та інвестицій КМДА перекладає відповідальність за неналежне виконання чи бездіяльність при виконанні існуючих повноважень на "інвестиційного агента" в особі КП "Київське інвестиційне агентство".

У своїй статті автор детально описує непрозору процедуру ухвалення рішень при визначенні переможців інвестиційних конкурсів, а також критикує порядок обрання та затвердження конкурсної комісії.

Детальніше про корупційні ризики, закладені у проекті щодо проведення інвестиційних конкурсів у Києві, читайте у статті Івана Сікори Київське інвестиційне дежавю з присмаком корупції на DT.UA.