UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄБРР дав Україні 2-3 місяці на запуск реформ – NYT

Голова банку висловив дуже обережний оптимізм щодо роботи нового уряду.

Призначення нового уряду на чолі з Володимиром Гройсманом стало найбільшим політичним потрясінням для Києва з 2014 року.

Налаштовані на реформи депутати українського парламенту сумнівається, що політичне перезавантаження зможе скоротити влив бізнес-кіл на чиновників. Однак президент ЄБРР Сума Чакрабарті, який цього тижня побував у Києві і зустрівся з новим урядом, дуже обережно висловив свої надії. Про це сьогодні пише New York Times.

"В цілому, я повернувся в Лондон і піду на зустріч нашого управління з дуже позитивними відчуттями щодо відновлення прихильності до реформ. Але наступні 2-3 місяці матимуть вирішальне значення. Ми будемо пильно стежити", - сказав Чакрабарті.

"Ключовий момент полягає в тому, щоб перетворити свою прихильність в щось матеріальне, в що люди можуть повірити, і це програма МВФ", - додав він.

Видання нагадує, що програма фонду на 17,5 мільярдів доларів була призупинена до жовтня. Тим часом, петро Порошенко і Володимир Гройсман пообіцяли, що виконають обіцянки Києва щодо боротьби з корупцією, щоб відновити виплати в рамках програми.

За словами Чакрабарті, Порошенко бачить реформу судової системи як свій головний пріоритет. Тому він зосередився на призначенні Генерального прокурора, якому будуть довіряти.

"За цим призначенням всі будуть стежити і думати, чи правильну людину взяли на цю роботу. Чи вона об'єктивна, нейтральна і здатна відмовитися від своїх корисливих інтересів? Сигнали дуже хороші, але ми хочемо побачити призначення", - сказав голова ЄБРР.

NewYorkTimesтакож нагадує, що в 2014-2014 році Україна отримала від ЄБРР 2,2 мільярди євро інвестицій. Таким чином, вона стала найбільшим одержувачем коштів від банку. Однак в 2016 році ЄБРР не так активно вкладав гроші в Україну через відсутність прогресу у проведенні реформ.

"Буде дуже тяжко наблизитися до мільярда євро в якості інвестицій в 2016 році, але я сподіваюся, що ми зможемо повернутися до курсу, на якому ми були. Всі натиснули на кнопку паузи впродовж останніх кількох місяців", - сказав голова ЄБРР.

У свою чергу єврокомісар Хан на початку червня повернеться в Україну для перевірки ходу реформ. Однією з конкретних реформ, де український уряд може досягти результатів, він назвав реформу у сфері державного управління.

Нагадаємо, колишній посол США в Україні, науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер заявив, що Захід може відвернутися від України, якщо в країні не будуть проводитися реформи. За його словами, новий президент США продовжить надавати допомогу Україні, якщо українське керівництво буде проводити серйозні реформи і по-справжньому боротися з корупцією.

Раніше стало відомо про розмову Гройсмана з послом США в Україні Джеффрі Пайеттом. Дипломат нагадав українському прем'єру про важливості співпраці з МВФ, проведення структурних реформ і подолання корупції.