Законопроект передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента може 1/5 конституційного складу парламенту (90 народних депутатів), обґрунтувавши таку необхідність в письмовому поданні. Подальша процедура вимагає 226 голосів, як і передбачено Конституцією.
А. Яценюк нагадав, що стаття 111 Конституції України передбачає, що президента можна усунути з поста Верховною Радою в порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.
«Відмова України від самостійної політики безпеки та оголошення позаблокового статусу, неконституційне продовження перебування на території Автономної Республіки Крим іноземної військової бази - Чорноморського Флоту Російської Федерації,
узурпація влади шляхом рішення Конституційного суду про повернення до старої Конституції без волі народу України, неконституційне формування коаліції у Верховній Раді в 2010 році, продовження терміну повноважень Верховної Ради, кримінальні переслідування лідерів опозиції та інакодумців. Чи не є це прямим шкодою суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України?» - зазначив Арсеній Яценюк.
Нагадаємо: в квітні 2010 року депутати Львівської міськради вимагали ініціювати процедуру імпічменту президента у відповідність до статті 111 Конституції України після підписання угод про продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України.