UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович збирався розпустити Верховну Раду у разі її "повної нездатності" встати на шлях виходу з кризи

Президент переклав на парламент відповідальність за політичну кризу в Україні. За словами міністра юстии Олени Лукаш, неприйняття Радою в середу закону про амністію Янукович розглядав як "повну нездатність парламенту стати на шлях врегулювання кризи", і збирався оголосити про дострокові вибори до Ради.

Президент 3 дійсно порушував питання про розпуск Верховної Ради у разі, якщо парламент не зміг би прийняти в середу, 29 січня, так званий закон про амністію учасників масових акцій. Саме цей чинник змусив депутатів більшості "об'єднатися" і якомога швидше проголосувати за один із запропонованих варіантів. Про це заявила міністр юстиції Олена Лукаш, коментуючи ухвалення цього закону.

Голова Мін'юсту, що представляє сторону влади у переговорах з опозицією, заявила, що винесений на голосування документ став "компромісом", а його зміст був предметом вимог саме опозиційних лідерів (нагадаємо, що закон вимагає від протестувальників звільнити вул.Грушевського і всі адмінбудівлі).

"Ця подія відбувалася на тлі повного розуміння того, що за інші законопроекти про амністію голосів парламентаріїв не вистачає, а значить, жодного закону про амністію у разі зриву переговорів існувати не буде, і вимоги громадян буде проігноровано", - заявила вона.

"Нерезультативне голосування за законопроекти означало б повну нездатність українського парламенту стати на шлях врегулювання кризової ситуації.

У результаті чого президент поставив питання про необхідність дострокових виборів до Верховної Ради.

Більшість парламентаріїв згуртувалися і запропонували все ж голосувати закон, попередньо погоджений з опозиційними лідерами, і результативне голосування відбулось", - розповіла Лукаш.

У свою чергу перший заступник глави адміністрації президента Андрій Портнов "констатував" "співмірність вимог влади і опозиції" у проголосованому більшістю законі про амністію. За його словами, закон створив "систему стримувань і противаг". "Ми виходимо з того, що цей закон буде стимулювати обидві сторони до врегулювання кризи", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що через тривале обговорення декількох варіантів закону про амністію до будівлі Верховної Ради прибув президент Віктор Янукович. Він зібрав усіх депутатів Партії регіонів у кінозалі парламенту.

Зокрема за підсумками цих зборів стало відомо, що не менше 50 депутатів-регіоналів готові були проголосувати за варіант амністії від опозиції, без будь-яких умов до протестувальників щодо звільнення адмінбудівель. У той же час, офіційні "голоси" ПР свідчили про те, що для прийняття будь-якого з трьох законопроектів не набрали необхідної кількості голосів.

Як повідомляла депутат від "Батьківщини" Леся Оробець, "... (члени ПР) пишуть sms-ки, що (Янукович) погрожує розігнати Раду, не підпише скасування законів 16 січня і "рука не здригнеться". У той же час самі депутати ПР заперечували, що це було "залякування" з боку президента. !zn