UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович їде до Білорусі на засідання голів держав СНД

Пд час візиту Янукович має намір обговорити співпрацю в умовах очікуваного введення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом

24-25 жовтня 2013 року 3, в рамках якого візьме участь у черговому засіданні Ради голів держав СНД, а також у засіданні Вищої Євразійської економічної ради на рівні голів держав.

Порядком денним засідання Ради глав держав СНД передбачено питання у ключових напрямках розвитку співдружності і поглиблення багатостороннього співробітництва. Зокрема, планується ухвалити рішення про оголошення 2015 року Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у СНД, а 2014-й Роком туризму, а також про реалізацію низки міждержавних програм, направлених на боротьбу зі злочинністю.

"Засідання Вищої Євразійської економічної ради на рівні голів держав, яке відбудеться 24 жовтня, стане хорошою можливістю для української сторони обмінятися думками про стан і перспективи розвитку започаткованої у травні поточного року поглибленої взаємодії нашої держави з Євразійською економічною комісією, а також розглянути напрямки взаємовигідного співробітництва в умовах очікуваного введення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом", - розповів радник президента Андрій Гончарук.

Окрім того, під час візиту до Республіки Білорусь голова держави планує провести низку зустрічей зі своїми колегами з метою обговорення актуальних питань двосторонньої взаємодії.

ТАКОЖ: Основа технічних регламентів ЄС і МС збігається на 90%

Нагадаємо, Кабмін підтримав приєднання України до угод Митного союзу про податкову інформацію та про правила електронного обміну митною інформацією.

На розгляд Кабміну було винесено питання про підписання трьох угод МС зі 145. Відповідно до проекту протокольного рішення Кабміну, пропонувалося підтримати приєднання країни до угоди про надання та обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон МС, а також до угоди про вимоги до обміну інформацією між митними органами та іншими державними органами держав-членів МС. Обидва документи підписано 21 травня 2010 року.

Перша угода встановлює вимоги до достовірності податкової інформації, що надається іншим членам МС, а також вимогу нерозповсюдження цих даних третім особам. Друга - встановлює правила електронного обміну митною інформацією. Мінекономрозвитку МЗС доручено повідомити про це Євразійській економічній комісії. Розгляд третього документа - протоколу про обмін інформацією між податковими органами країн-членів МС про сплачені суми непрямих податків - перенесли на 20 листопада.

Невелика кількість угод МС, до яких готова приєднатися Україна, свідчить про ретельний аналіз, який проводиться органами влади.

Зустріч президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна під час дводенного візиту Януковича до Білорусі на саміт ради голів держав СНД, а також засідання вищої Євразійської економічної ради може вплинути на плани української влади щодо співпраці з МС. Поки що складно прогнозувати, наскільки приєднання України до цих угод сприяє поліпшенню взаємодії між країнами. За підсумками переговорів (24 жовтня) президентів країн інтеграційні процеси можуть вийти на новий рівень. !zn

Читайте також:

Кабмін підтримав приєднання до податкових та митних угод МС

Україна готова підписати близько 70 угод, діючих в Митному союзі

Лукашенко запросив Україну до Митного союзу