UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович розповів про співпрацю з Манафортом

"Як таких особистих контактів у мене з ним не було. Він працював в основному з Адміністрацією президента", – заявив екс-президент.

Колишній президент Віктор Янукович стверджує, що особисто не оплачував послуги американського консультанта Пола Манафорта і не спілкується з ним вже 4 роки. Про це він заявив на прес-конференції в Москві.

"З Полом Манафортом ми почали працювати у другій половині 2005 року. І виборча кампанія до парламенту весною 2006 року проходила за участю Пола Манафорта і його людей, його компанії, які працювали з апаратом "Партії регіонів", – заявив екс-президент.

Так, восени 2007 року відбулися позачергові вибори в парламент і президентські вибори 2010 року.

"Весь цей час Пол Манафорт мав справу з апаратом "Партії регіонів", – підкреслив Янукович, додавши, що особисто не підписував з ним жодних угод і не встановлював ніяких сум оплат за роботу.

"Ця тема у мене з ним ніколи не обговорювалася: скільки він повинен отримувати. У відносинах між нами питань його винагороди або оплати взагалі не було", – заявив екс-президент.

Він також розповів про те, що після виборів 2010 року Манафорт був його радником на громадських засадах.

"Я з ним зустрічався завжди – радників у мене було багато – на зустрічах, коли розглядалися міжнародні питання, Пол Манафорт брав у них участь... Як таких особистих контактів у мене з ним не було. Він працював в основному з Адміністрацією президента", – сказав Янукович.

Він також заявив про те, що після своєї втечі з України з Манафортом більше не бачився.

З приводу чуток про те, що з Путіним нібито обговорювалися виплати Манафорту, від яких зараз не збереглося слідів, Янукович відповів: "Що стосується моїх обговорень з Путіним якихось стосунків з Полом Манафортом – це абсолютний абсурд. Ніколи у нас цієї теми не було".

Про співпрацю з Манафортом з 1:13:04.

Нагадаємо, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів"". Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені у 2007 та 2009 роках.

21 березня 2017 року народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.

30 жовтня 2017 року екс-голова штабу Трампа і політконсультант екс-президента-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт здалися ФБР.

Правоохоронні органи США висунули Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктам. Зокрема, їх звинувачують у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів зарубіжних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом заставу: Манафорту у розмірі 10 млн доларів, Гейтсу – 5 млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають.

Детальніше про розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера читайте у матеріалі Марини Денисенко "Отруєння малими дозами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".