UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо Київ не проведе ключові реформи за рік, то зіткнеться з ризиком припинення програми співпраці з МВФ – думка

2019 рік є роком виборів, а в той же час – піковим роком по виплаті зовнішнього боргу.

Якщо влада не проведе ключові реформи за найближчий рік, то ситуація в Україні погіршиться як фінансово, так і політично, що спричинить за собою ризик припинення програми співпраці Києва з МВФ. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Петрик.

Автор вказує, що за попередньою інформацією, МВФ оцінює певний прогрес тільки в просуванні пенсійної реформи, але висловлює занепокоєння гальмуванням інших структурних реформ.

"Очевидно, що прогрес лише на одному напрямі не дасть можливості здійснити комплексні структурні реформи у стислий термін і використати синергетичний ефект від проведення всіх реформ для прискорення зростання ВВП і послаблення боргового тиску на бюджет. Тому слід очікувати більш жорсткої позиції з боку керівництва Фонду щодо надання наступного траншу", – попереджає автор.

Петрик констатує, що Україна знаходиться в жорсткому цейноті, і якщо Київ не проведе всі основні реформи за рік, то потім ситуація погіршиться як фінансово, так і політично. Спеціаліст вказує, що 2019 рік є роком виборів, а в той же час – піковим по виплаті зовнішнього боргу (за обсягом дані виплати протягом року складуть більше 6 млрд доларів).

"Як відомо, політики у будь-якій країні не дуже схильні приймати жорсткі, але необхідні заходи щодо проведення реформ напередодні виборів. І український політикум не є винятком. Тому, якщо не додати імпульсу для зростання економіки цього року, то існує великий ризик, що вона забуксує у наступні два роки, і локомотив реформ може зійти з рейок програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом, тобто ризик припинення програми", – констатує Петрик.

Детальніше про реформи в Україні та подальші перспективи співпраці Києва з МВФ читайте у статті Олександра Петрика "Місія поїхала - проблеми залишилися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".