Внесення змін до Конституції України має бути підтверджено результатами референдуму. Про це глава уряду Арсеній Яценюк в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яку українські телеканали демонстрували увечері в неділю, 24 січня.
"Ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний Закон", − заявив Яценюк.
Він також підкреслив, що референдум є прямим народовладдям у вільній та демократичній країні, за яку ми боролися два роки тому на Майдані і зараз захищаємо зі зброєю в руках".
Глава уряду зазначив, що нова Конституція має стати новим суспільним договором між владою і суспільством.
"Нова Конституція - це новий суспільний договір між громадянами та владою, яку вони обрали. Договір про розподіл прав і відповідальності всередині самої влади - між президентом, урядом і парламентом. Договір про взаємини між центром і регіонами. Договір про створення нового чесного і справедливого суду. Договір про чіткої геополітичної мети України - стати членом Європейського Союзу і НАТО", − пояснив прем'єр-міністр. Він також висловив наежду, що президент України Петро Порошенко підтримає цю ініціативу.
"Переконаний, що глава держави сповідує ті ж принципи", - резюмував Яценюк.
Нагадаємо, на думку президента Петра Порошенка, від внесення конституційних змін в частині децентралізації залежить доля мирного життя на сході України.
У той же час, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що президентський проект внесення змін до Конституції розширює повноваження голови держави й не дає нічого місцевому самоврядуванню.
Зокрема, згідно пректу, призначений президентом префект не тільки координує діяльність митниці, податкової поліції, але і "здійснює нагляд за дотриманням ними Конституції та законів України".
"Навіщо цьому префектові за ними доглядати? У них свої є начальники - міністри. Але цей пункт про те, кому, фактично, буде підпорядкована, наприклад, районна податкова. Так ось, вона буде підпорядкована не центральному апарату фіскальної служби, міністру фінансів і далі - парламенту (як має бути в умовах демократії), а префектові і, відповідно, президентові. Навіщо це президенту? Самі здогадайтеся", - зазначила Сироїд.
Докладніше читайте у матеріалі Оксани Сироїд "Брехня" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".