Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк допускає, що перший сценарій президента РФ Володимира Путіна - "заволодіти Кримом у тій чи іншій формі". Але він може піти далі: "І у Росії є інший сценарій - як захопити всю Україну, в тому числі українську столицю. Все залежить він персональних його (президента Путіна. - ред.) цілей".
Про це Яценюк сказав під час виступу в Атлантичній Раді у Вашингтоні під час робочого візиту до США у середу, 12 березня.
"Кілька років тому він (президент Путін. - ред.) сказав, що найбільша катастрофа минулого століття - це розпад Радянського Союзу. Я б сказав, що найбільшою катастрофою століття було б відновлення Радянського Союзу", - підкреслив Яценюк, повідомляє прес-служба Кабміну.
Читайте: Путін заявив, що Україна вийшла з СРСР не зовсім законно
Український прем'єр зазначив, що Україна переживає драматичні часи: "Те, що відбувається, було абсолютно непередбачуваним для мене і неприйнятним для світу. Без будь-яких на те причин наш партнер у минулому - і я досі переконаний, що ця країна може стати партнером у майбутньому - почав вторгнення в Україну, суверенну і незалежну державу".
Тим не менш, офіційний Київ не втрачає надію вирішити все мирним шляхом.
"Ми досі переконані, що цю військову кризу можна вирішити дипломатією та політичними механізмами. З плином часу шанси на це не такі великі, як, наприклад, минулого тижня. Але ці можливості є", - підкреслив він.
"Все залежить від того, чи хоче Росія таких переговорів і хоче бачити Україну як партнера чи як підлеглого. Адже ми ніколи не здамося і зробимо все, щоб зберегти мир, стабільність і незалежність України", - підкреслив прем'єр.
У свою чергу президент США Барак Обама на зустрічі з Яценюком в Овальному кабінеті у Білому домі також підкреслив, що тільки Путін знає, чого домагається Росія такими своїми діями, оскільки вони, вочевидь, тільки погіршують відносини з Україною і Європою в майбутньому.
"Я насправді думаю, що, врешті-решт, це не в інтересах Росії теж (псувати відносини з Україною - ред.)", - сказав він. За словами президента, РФ, навпаки, не повинна суперечити європейському вибору України і думати про зміцнення своїх економічних зв'язків і торгівлі з об'єднаною Європою.
"Це зробить Росію сильнішою, а не слабшою. Але, вочевидь, пан Путін має дещо інші думки з цього приводу", - сказав Обама. !zn
Читайте також:
Глава ЦРУ вважає, що Росія має можливість вторгнутися до Східної України