UA / RU
Підтримати ZN.ua

Я очікував війни. Не очікував імпічменту Трампа або пандемії: переклад колонки Зеленського для NYT

Зеленський назвав проблеми свого президентства.

Рівно рік тому Володимир Зеленський прийняв присягу президента України. В першу річницю його президентства американська газета The New York Times опублікувала колонку Зеленського, в якій він описав, з чим зіткнувся за цей період. ZN.UA публікує повний переклад колонки:

"Минулого року 20 травня мене оточували натовпи, які тиснули один одному руки, робили селфі під час перегляду моєї інавгурації. Українці обрали мене з 73 відсотками голосів, покладаючи на мене надії очистити корумпований уряд та забезпечити стабільність.

Я ніколи не думав, що буде легко бути президентом. Перед цим я працював комедійним автором і продюсером. В команді, яку я навів, були розумні, енергійні, здатні та віддані своїй справі люди, але багатьом [з них] не вистачало політичного досвіду. Ми покладали великі надії та рішуче налаштовані на поліпшення нашої воюючої країни як усередині, так і на світовій арені.

Потім минув рік.

Почнім задовго до того, як слово "коронавірус" стало знайомим. Пам'ятайте імпічмент президента Трампа? Після погоні за високими оцінками більшу частину мого життя в індустрії розваг, знадобився всього один телефонний дзвінок, щоб стати по-справжньому всесвітньо відомим. Історія імпічменту мені не сподобалася. Це відвернуло увагу Америки та міжнародної спільноти від питань, які мали найбільше значення для України, і перетворило нашу країну в історію президента Трампа.

Інша важлива проблема мого президентства - та, яку я успадкував: протягом шести років частина Донбасу окупована підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями. Мільйони втратили свої будинки в результаті бойових дій, десятки тисяч отримали серйозні поранення і близько 14 тисяч осіб загинули. Коли я став президентом, війна була в тупику, і майже щодня гинуло більше людей.

Все це може звучати як давня історія, тому що в березні я зіткнувся з ще однією серйозною кризою, яку я розділяю з усіма світовими лідерами: пандемією коронавірусу. В Україні було зареєстровано понад 19 тисяч випадків захворювання на COVID-19 і, на жаль, близько 600 осіб померли. Ми були змушені реструктурувати наш бюджет, щоб впоратися з глобальною економічною кризою.

Але не все так похмуро. Просвіт, який вселяє в мене надію на тлі всіх цих криз, був і залишається: міжнародне співробітництво. Це був і буде шлях вперед.

Незалежно від того, скільки думок, чуток і теорій циркулювало навколо телефонної розмови з моїм американським колегою, і, попри те, що ситуація призвела до імпічменту пана Трампа, Україна залишається хорошим партнером і другом Сполучених Штатів. Ми отримали військову допомогу, необхідну для подальшого забезпечення незалежності нашої країни. Ми користуємося підтримкою як демократів, так і республіканців, а також простих людей по всій території Сполучених Штатів. (Одна яскрава пляма: я впевнений, що набагато більше американців і західноєвропейців тепер можуть знайти Україну на карті!)

Коли справа доходить до війни на сході України, моя адміністрація розуміє, що дипломатія та діалог - єдині варіанти. Я зробив пріоритетним завданням відновлення зустрічей лідерів Німеччини, Франції, України та Росії для обговорення миру. Ми відновили діалог з Росією, і вона повернула три кораблі та 24 українських моряків, захоплених роком раніше; відбулося деяке роз'єднання сил у Донбасі; і обмін полоненими дозволив 131 українцю повернутися додому. Однак, війна в Україні підриває безпеку і стабільність Європи, і нам знадобиться додаткова допомога від наших союзників, щоб покласти їй кінець.

Звичайно, я визнаю, що пандемія зруйнувала все. Соціальне дистанціювання йде поруч з політичним дистанціюванням. Криза змусила багато країн зосередитися в першу чергу на своїх внутрішніх проблемах. Це зрозуміло, але в епоху транснаціональних криз, які не обмежуються кордонами, ми не повинні упускати з уваги величезний позитивний потенціал міжнародного співробітництва.

Україна не багата нація, але ми вирішили зробити все можливе для допомоги постраждалим [країнам]. Українські інженери спроєктували та збудували найбільший у світі вантажний літак [Ан-225 "Мрія"], на якому доставляли медикаменти з Китаю в Польщу, Францію, Німеччину та інші країни Євросоюзу. На початку квітня ми відправили наших лікарів до Італії. Їх робота по лікуванню пацієнтів допомогла нам вивчити уроки про поширення хвороби, які сьогодні служать основою для наших карантинних процедур і, своєю чергою, допомагають рятувати життя тут.

Також багато хто допомогли й нам: Сполучені Штати та Європейський Союз надали мільйони доларів і євро фінансової допомоги для боротьби з коронавірусом; Туреччина та Об'єднані Арабські Емірати направили нам необхідну гуманітарну допомогу у вигляді медичного обладнання і засобів захисту. Ми чекаємо обіцяної допомоги від Міжнародного валютного фонду та інших країн для стабілізації економіки після пандемії.

Дорога до одужання довга. Війна в Донбасі ще не закінчена. Але коли я оглядаюсь назад, на свій перший рік на посаді та в очікуванні другого, у мене є надія. Разом ми зробимо світ - і Україну - кращим місцем".

Читайте також: "Directed by Robert b Weide після безлічі відповідей": соцмережі про пресконференцію Зеленського

Сьогодні у Маріїнському парку в Києві відбулася пресконференція президента Володимира Зеленського, який вже рік перебуває на цій посаді. Серед іншого, президент заявив про те, що "подумає" на рахунок того, чи балотуватиметься на другий термін. При цьому під час передвиборчої кампанії минулого року Зеленський обіцяв, що йде лише на один термін.