UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Я не здамся без бою"? Як українці відреагували на вихід Вакарчука з Ради

Рішення політика пов'язують з конфліктом навколо відставки Авакова.

© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук у четвер, 11 червня, повідомив, що іде з Верховної Ради, але залишиться у партії.

"Я вважаю свою місію частково виконаною. Ми привели у парламент чудову партію. У моїх планах великий освітній проєкт, про який я оголошу згодом. Зараз я зареєстрував заяву про складання мандата депутата", - повідомив він на пресконференції у Маріїнському парку.

За даними ЗМІ, рішення обумовлене збігом низки факторів. Зокрема, у партії був конфлікт навколо відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Вакарчук єдиним відмовився підписувати проєкт постанови за відставку міністра. Він також майже відсторонився від партійного життя після того, як головою партії стала Кіра Рудик.

Рішення лідера "Голосу" викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві – його вихід із ВР став вже другим за політичну кар'єру.

У 2007 році Вакарчук став депутатом Верховної Ради – був 15-м номером у списку пропрезидентського блоку "Наша Україна-Народна самооборона". Однак 16 грудня 2008-го він добровільно склав депутатські повноваження, заявивши про те, що політика – "брудна справа", і він розчарований.

Читайте також: До Миколаєва, де досі не зареєстровано жодного випадку інфікування, прибув головний санлікар

Раніше партія "Голос" випустила заяву, в якій закликала міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та керівника Нацполиции Ігоря Клименка піти у відставку. Підставою для цього стала ситуація з насильством в Кагарлицькому відділенні поліції.

У зґвалтуванні і тортурах підозрюють начальника сектору кримінальної поліції та оперуповноваженого поліції Київської області. Ще одним прецедентом, який призвів до збору підписів, стала стрілянина в Броварах, в якій взяли участь близько 100 осіб.

Сам Аваков, коментуючи ситуацію в Кагарлику, заявив, що випадки тортур і нелюдського поводження існують в поліції будь-якої з країн світу. Однак експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов в коментарі ZN.UA зазначив, що "в жодній європейській державі немає такого масштабу ганьби".