UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вступ України до Євросоюзу підтримують більшість жителів ЄС – опитування

Приєднання України до НАТО підтримують майже 40 відсотків

Вступ України до Європейського Союзу підтримують 55% громадян країн ЄС. Вступ України в НАТО підтримують 38%, показують результати свіжого опитування, проведеного у Франції, Німеччині, Італії та Польщі.

Опитування "Як сприймають Україну в країнах ЄС" провело соціологічне агентство Kantar Profiles Division на замовлення Центру "Нова Європа".

"Більшість респондентів (55%) підтримують членство України в ЄС. Підтримка членства України в НАТО також значна (38%), але ця відповідь не отримала підтримки більшості", - йдеться в результатах опитування.

Кожен п'ятий респондент підтримав приєднання України і до ЄС, і до НАТО. Ключовою перешкодою для вступу України в ЄС жителі ЄС вважають корупцію. Так 43,1% респондентів сказали, що боротьба з корупцією є пріоритетом для України. У 2015 році аналогічний показник був на рівні 37,5%.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила, що МЗС врахує їх в подальшій роботі.

"Для Міністерства закордонних справ України це дослідження є важливим джерелом інсайтів та інформації, що будуть враховані у Стратегії публічної дипломатії, над якою ми зараз працюємо", - написала Джапарова в Facebook, додавши, що МЗС разом з Українським інститутом почав дослідження у Франції, Німеччині, Угорщині, Польщі, США, Туреччині та Японії на предмет ставлення та очікування іноземної аудиторії до культури України та можливостей співпраці у сфері культури.

Також наголошується, що Україна в основному асоціюється у респондентів з війною. Так було і в опитуванні 2015 року, проте кількість подібних відповідей за п'ять років скоротилася з 49% до 12%. Також Україна асоціюється з бідністю (10,8%) і іммігрантами (10,3%).

Дослідники говорять, що у більшості респондентів негативні асоціації з Україною. Винятком стала тільки Італія, де було більше позитивних і нейтральних згадок в першій десятці асоціацій з Україною. У кожного четвертого респондента цього опитування (23,6%) не було ніяких асоціацій з Україною.

Тільки 0,8% респондентів в ЄС вважають, що в Україні йде "громадянська війна". Кількість тих, хто вважає Україну "екстремістською" або "фашистською" країною, становить і зовсім лише 0,2%. Російські наративи про Україну в досліджуваних країнах виявилися неефективними, кажуть дослідники.

"У 2020 році кількість респондентів, які асоціюють Україну з Росією становить 9,1%, тоді як всього п'ять років тому ця категорія була вдвічі більше (18%). Це свідчить про чітке відмежування України від Росії і, отже, про сприйняття Української держави, яка є незалежною від Росії", - підкреслюють вони.

Найпопулярнішою відповіддю на питання про те, яку підтримку слід надати Україні в боротьбі проти російської агресії (21,5%) є продовження санкцій ЄС щодо Росії. Найменш популярним - надання озброєння.

Дослідження провели з 22 по 29 вересня 2020 року в онлайні. Всього опитали 4 тисяч осіб у віці від 18 до 65+ років, відібраних таким чином, щоб пропорційно представляти різні групи за статтю, віком і регіонами проживання.