UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вступ України до Альянсу є питанням проведення необхідних реформ – генсек НАТО

Столтенберг прокоментував слова президента України про те, що вступ України в НАТО протидіє не лише Росія, але й деякі члени Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг заявив, що участь України в НАТО є питанням проведення необхідних реформ, інформує "Інтерфакс-Україна".

Генсек прокоментував на прохання журналістів у Брюсселі заяву президента України Володимира Зеленського про те, що вступу України в НАТО протидіє не лише Росія, а й деякі члени Альянсу: "Наша позиція не змінилася - рішення, яке було ухвалено на саміті в Бухаресті, залишається в силі. Але фокус зараз - на реформах, допомогти і Україні, і Грузії модернізувати їхні інституції у сфері оборони та безпеки, й ми продовжуємо з цим".

Президент Володимир Зеленський під час поїздки до Маріуполя заявив, що вступу України до НАТО протидіє не лише РФ, а й деякі члени Північноатлантичного Альянсу.

Раніше генсек НАТО заявляв, що рішення  НАТО щодо перспективи членства Українизалишається чинним, незважаючи на загрозу можливого вторгнення Росії.

Наприкінці 2021 року РФ передала США та НАТО свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі, ключовою з яких було нерозширення НАТО на схід. У січні Москва отримала відповідь на свої вимоги: США та НАТО заявили, що альянс дотримуватиметься політики «відкритих дверей», але висловили готовність до діалогу з контролю над озброєннями.

Читайте також: США та Німеччина уточнили плани щодо посилення східного флангу НАТО у разі нападу РФ на Україну

Як повідомляло ZN.UA, оскільки багато членів НАТО розглядають відносини Альянсу з Україною через російську призму, навіть попри формальне збереження політики «відчинених дверей», дуже низькі шанси на те, що нашу країну приймуть до цієї військово-політичної організації впродовж найближчого десятиліття. Але українська влада, яка постійно говорить про гарантії безпеки, публічно відмовляється розглядати питання «фінляндизації» України.

Що ж заважає Києву пристати на «практичний підхід», читайте в статті Володимира Кравченко "Скандал із Пристайком: чи хоче Україна відмовитися від НАТО?" для читачів ZN.UA.